ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը հայտարարում է, որ 2018-ի օգոստոսի 1-ից պատրաստակամ է գործակցել բոլոր այն ֆիզիկական անձ հաճախորդների հետ, որոնք Բանկում ունեն նույն տարվա մայիսի 31-ի դրությամբ անհուսալի ճանաչված գյուղատնտեսական և սպառողական վարկեր՝ զրոյացնելու (զիջելու) համար այդ վարկերի գծով կուտակված տույժերը և տուգանքները:
Վերը նշված վարկառուները պետք է այցելեն Բանկի՝ իրենց սպասարկող մասնաճյուղ՝ կնքելու համար հաշտության կամ վերավարկավորման պայմանագիր, ըստ որի բանկը կզիջի նախկինում կուտակված տույժերն ու տուգանքները, իսկ վարկառուն կպարտավորվի վճարել վարկի մայր գումարը նոր պայմանագրով սահմանված կարգով և ժամկետներում: Վերավարկավորման պայմանագրերը կկնքվեն մինչև 4 տարի ժամկետով:

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк заявляет, что начиная с 1 августа 2018 года готов сотрудничать со всеми физическими лицами, которые имеют в Банке по состоянию на 31 мая признанные безнадежными сельскохозяйственные и потребительские кредиты, для обнуления (уступок) накопившихся по этим кредитам штрафов.
Вышеупомянутые заемщики должны посетить обслуживающий их филиал Банка, чтобы заключить соглашение или договор перекредитования, согласно которому банк пойдет на уступки по ранее накопленным штрафам, а заемщик обязуется выплатить основную сумму займа в порядке и сроках, установленных новым соглашением. Договор о перекредитовании будет заключен на срок до 4 лет.