Ամերիաբանկը, հետևելով ՀՀ կառավարության առաջարկին, որոշում է կայացրել զիջել ֆիզիկական անձ հաճախորդների 2018թ.-ի մայիսի 31-ի դրությամբ դուրս գրված բոլոր վարկերի տույժերը և տուգանքները, եթե հաճախորդներն այդ վարկերի գծով մայր գումարներն ու հաշվեգրված տոկոսագումարը մարելու լուծումներ քննարկելու վերաբերյալ դիմեն բանկին մինչև 2018-ի տարեվերջ:
Ի լրումն վերոնշյալի՝ Բանկը որոշում է կայացրել ֆիզիկական անձ հաճախորդների չապահովված մինչև 5.000 000 դրամ պայմանագրային գումարով՝ 2018-ի մայիսի 31-ի դրությամբ դուրս գրված վարկերի գծով տույժերն ու տուգանքներն ամբողջությամբ զիջել, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:

Америабанк, следуя предложению правительства Армении, принял решение простить штрафы и пени по всем списанным кредитам физических лиц по положению на 31 мая 2018 года, если клиенты для обсуждения решений о погашении материнской суммы и начисленных процентов обратятся в банк до конца 2018 года. Об этом сообщает пресс-служба банка.
В дополнение к этому, банк принял решение полностью уступить штрафы и пени по списанным необеспеченным кредитам клиентов физических лиц на договорную сумму до 5 млн драмов по положению на 31 мая 2018 года.