Իտալացի դարպասապահ Ջանլուիջի Բուֆոնը, որը նախկինում հանդես էր գալիս Թուրինի «Յուվենտուսում», պայմանագիր է կնքել ֆրանսիական «Պարի Սեն Ժերմենի» հետ: Այդ մասին ասվում է ակումբի կայքում:
Պայմանագիրը կնքվել է 1 տարով և կարող է երկարացվել նույն ժամկետով: Գործարքի ֆինանսական պայմանները չեն հրապարակվում: ՊՍԺ-ի հետ 40-ամյա դարպասապահի բանակցությունների մասին հայտնի դարձավ մայիսին, գրում է Lenta.ru-ն:
Այն ժամանակ էլ Բուֆոնը հայտարարեց, որ 2017/18 խաղաշրջանից հետո կհեռանա Թուրինի «Յուվենտուսից», որի կազմում հանդես էր գալիս 2001-ից: Նա նշել է, որ մտածել է պրոֆեսիոնալ կարիերան ավարտելու մասին, սակայն, ի վերջո, որոշել է մնալ ֆուտբոլում: Դարպասապահի ծառայություններով է հետաքրքրվել նաև արգենտինական «Բոկա Հունիորսը»:
Թուրինի ակումբի հետ միասին Բուֆոնը 11 անգամ դարձել է Իտալիայի չեմպիոն: Իտալիայի հավաքականի կազմում ֆուտբոլիստը 2006-ին դարձել է աշխարհի չեմպիոն:

Итальянский вратарь Джанлуиджи Буффон, ранее выступавший за туринский «Ювентус», подписал контракт с французским «Пари Сен-Жермен». Об этом сообщается на сайте клуба.
Соглашение рассчитано на один год и имеет опцию продления еще на такой же период. Финансовые условия сделки не разглашаются. О переговорах 40-летнего голкипера с ПСЖ стало известно в мае, пишет Lenta.ru.
Тогда же Буффон объявил, что после сезона-2017/2018 покинет туринский «Ювентус», за который выступал с 2001 года. Он отметил, что думал о завершении профессиональной карьеры, однако в итоге решил остаться в футболе. Интерес к вратарю также проявляла аргентинская «Бока Хуниорс».
Вместе с туринским клубом итальянец 11 раз становился чемпионом Италии. Со сборной Италии Буффон стал чемпионом мира в 2006 году.