Հուլիսի 12-ին Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքում համաշխարհային բալետի գերաստղ Սերգեյ Պոլունինը և Almazian Symphony նվագախումբը համատեղ ելույթով հանդես կգան հեղինակավոր EXIT 18-րդ փառատոնի բացման արարողությանը: Այս մասին գրում է Diplomacy and Commerce կայքը:
Փառատոնն անցկացվելու է հուլիսի 12-ից 15-ը, որի ընթացքում ավելի քան 1000 երաժիշտ ելույթ կունենա 30-ից ավելի բեմերում:
EXIT-ը երկու անգամ արժանացել է Եվրոպայի լավագույն փառատոնի մրցանակին:
Պոլունինը 40 այլ պարողների հետ բացման արարողության վերջում կկատարի Սոնյա Պետրովիչի բեմադրությունը: Նրանց հետ միասին ելույթ կունենա նաև հայ ջութակահար Խաչատուր Ալմազյանի Almazian Symphony-ն:
Almazian Symphony նվագախմբի կազմում աշխարհի տարբեր երկրներից՝ Սերբիայից, Կանադայինց, Ռուսաստանից, Բելգիայից, Նիդերլանդներից, Բելգիայից, ԱՄՆ-ից, Ղազախստանից և այլ երկրներից 25 երաժիշտ կանայք են: Այն ջութակահար Խաչատուր Ալմազայանի ու սերբ թավջութակահար Թամարա Սավիչի համատեղ նախագիծն է, որը գործում է 2007 թվականից:

12 июля в сербском городе Нови-Сад всемирно известный артист балета Сергей Полунин и оркестр Almazian Symphony совместно выступят на церемонии открытия 18-го авторитетного фестиваля EXIT.
Фестиваль пройдет с 12 по 15 июля. В рамках фестиваля более 1000 музыкантов выступят на более чем 30 сценах, пишет Diplomacy and Commerce.
EXIT дважды удостаивался звания лучшего европейского фестиваля.
Полунин в конце церемонии открытия исполнит совмостно с 40 другими артистами балета постановку Сони Петрович. И вместе с ними выступит оркестрAlmazian Symphony, основателем которого является армянский скрипач Хачатур Алмазян.
Оркестр Almazian Symphony – исключительно женский коллектив, он состоит из 25 артисток из Сербии, Канады, России, Бельгии, США, Нидерландов, Казахстана, Белоруссии и других стран. Проект – детище скрипача Хачатура Алмазяна и сербской виолончелистки Тамары Савич.