ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ 2018-ի հուլիսի 12-ից հրապարակային առաջարկի միջոցով սկսում է տեղաբաշխել $5 մլն և 700 մլն դրամի՝ տարեկան համապատասխանաբար 5,25 % և 9.50 % եկամտաբերությամբ արժեկտրոնային, ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր։ ԱՄՆ դոլարով արժեթղթերի շրջանառության ժամկետը 36 ամիս է, իսկ ՀՀ դրամով՝ 24 ամիս: Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը համապատասխանաբար կազմում է $100 և 100,000 ՀՀ դրամ։
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ բանկի թողարկած անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամ»-ի կողմից: Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար ներդրողները պետք է լրացնեն և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկ ներկայացնեն պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտերը։

ACBA-Credit Agricole Bank will start on Thursday, July 12 placing coupon, non-documentary bonds worth $5 million and AMD 700 million, with an annual yield of 5.25% and 9.50%, 36 and 24 months of maturity period, respectively. The nominal value of one bond will stand at $100 and AMD 100,000, respectively.
Under Armenia’s law on guaranteeing compensation of bank deposits, cash resources attracted via the bonds issued by the bank are considered bank deposits and are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund of Armenia.
To acquire bonds, investors should fill in relevant applications and submit them to ACBA-Credit Agricole Bank.