Հուլիսի 15-ին Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել հնդիկ ազդեցիկ գործարար, խոշոր ձեռնարկատեր, հնդկական խոշորագույն ընկերություններից մեկի՝ Reliance Industries Limited-ի նախագահ Մուկեշ Ամբանիի հետ, ով նաև նախագահ Սարգսյանի վաղեմի բարեկամն է։
Քննարկվել են Հայաստանի հետ ներդրումային համագործակցության հնարավորությունները։ Հայտնի գործարարն ասել է, որ Reliance Industries Limited ընկերությունը հետաքրքրված է ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցությամբ և ցանկություն ունի քննարկել Հայաստանում գիտահետազոտական եւ ծրագրային աշխատանքներ իրականացնելու հնարավորությունը, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Մուկեշ Ամբանին համարվում է Ասիայի ամենահարուստ մարդկանցից մեկը, նրա կարողությունը գնահատվում է 44.3 մլրդ դոլար:

16 Июль 2018 - 09:13 AMT
15 июля президент Армении Армен Саркисян в Москве встретился с влиятельным индийским предпринимателем, крупным промышленником, председателем одной из крупнейших индийских компаний Reliance Industries Limited Мукешем Амбани, который также является давним знакомым президента. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Обсуждались возможности инвестиционного сотрудничества с Арменией. Известный предприниматель сказал, что компания Reliance Industries Limited заинтересована в сотрудничестве в сфере информационных технологий и имеет желание обсудить возможности осуществления в Армении научно-исследовательских и проектных работ.
Со-основатель Reliance Industries Мукеш Амбани ранее стал самым богатым человеком в Азии, обойдя основателя Alibaba Group Джека Ма. Состояние Амбани составляет $44,3 млрд, а Ма – $44 млрд.