«Յուվենտուսի» սպորտային տնօրեն Ֆաբիո Պարատիչին բացահայտել է Կրիշտիանու Ռոնալդուի ակումբ տեղափոխվելու նախապատրաստման մանրամասները:
«Այդ խելահեղ գաղափարն առաջացավ Թուրինում Չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակչի առաջին խաղից հետո: Երբ Կրիշտիանուն ծափահարությունների արժանացավ գոլի համար, մենք մեկ շաբաթ շփվեցինք նրա գործակալ Ժորժե Մենդեշի հետ: Ռոնալդուն պատմել է, որ իրեն ապշեցրել էր երկրպագուների ուշադրությունը և նա կցանկանար մի օր հայտնվել «Յուվենտուսում»: Այն ժամանակ ես պատասխանեցի, որ ոչ բոլոր երազանքներն են կատարվում»,-ասել է Պարատիչին, գրում է Lenta.ru-ն Sky-ի վրա հղումով:
Սակայն թուրինցիների նախագահ Անդրեա Անյելիի հետ բանակցություններից հետո «Յուվենտուսի» ղեկավարությունը սկսել է նախապատրաստել պորտուգալացու տրանսֆերը: «Դա կոնկրետ և եզակի հնարավորություն էր հրավիրելու խաղացողի, որն ամենուր աշխարհում լավագույնն է ճանաչված և բոլորից շատ մրցանակներ ունի»,-ասել է գործակալը:
Ռոնալդուն «Յուվենտուս» է տեղափոխվել հուլիսի 10-ին: Նրա աշխատավարձն Իտալիայում կկազմի տարեկան 30 մլն եվրո: Պայմանագիրը կնքվել է 4 տարով:
Թուրինում Չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակչի «Ռեալ»-«Յուվենտուս» հանդիպման ժամանակ Ռոնալդուն, որը հանդես էր գալիս իսպանական ակումբի կազմում, կրկնակի գոլի հեղինակ դարձավ, իսկ գնդակներից մեկը խփեց իր գլխի վրայով: Հանդիպումն ավարտվեց 3:0 հաշվով:

Спортивный директор «Ювентуса» Фабио Паратичи раскрыл подробности подготовки перехода нападающего Криштиану Роналду в итальянскую команду.
«Эта сумасшедшая идея зародилась после первого матча (1/4 финала Лиги чемпионов) в Турине. Когда Криштиану сорвал овации после своего гола через себя, мы в течение недели общались с его агентом Жорже Мендешем. Он рассказал, что Роналду поразило внимание со стороны болельщиков, и он хотел бы однажды оказаться в «Ювентусе». Тогда я ответил, что не все мечты сбываются», — сказал Паратичи, пишет Lenta.ru со ссылкой на Sky.
Однако после переговоров с президентом туринцев Андреа Аньелли руководство «Ювентуса» начало готовить сделку по трансферу португальца. «Это была конкретная и уникальная возможность пригласить игрока, который повсеместно признан лучшим в мире и выиграл больше всех трофеев», — отметил агент.
Роналду перешел в «Ювентус» 10 июля. Зарплата форварда в Италии составит 30 миллионов евро в год. Контракт между сторонами подписан сроком на четыре года.
В матче 1/4 финала Лиги чемпионов между «Реалом» и «Ювентусом» Роналду, выступавший тогда за мадридский клуб, оформил дубль, а один из мячей забил ударом через себя. Встреча завершилась со счетом 3:0 в пользу сливочных.