Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և անգլիական «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հայտարարել է, որ լոնդոնյան ակումբում ավելի լավ է զգում իրեն, քան «Մանչեսթեր Յունայթեդում», որտեղ խաղում էր նախկինում:
«Կյանքում պետք է պատրաստ լինես ցանկացած իրավիճակի: Ես շատ դժվար պահ ունեցա կարիերայում, սակայն աշխատեցի անցյալում թողնել այն: Գուցե ինչ-որ բան այնպես չգնաց, ինչպես կցանկանայի, սակայն կյանքը շարունակվում է»,-ասել է ֆուտբոլիստը, գրում է Soccer.ru-ն:
Ըստ նրա, «Արսենալը» միշտ հարձակողական ֆուտբոլ է խաղացել:
«Ժոզե Մոուրինյոյի օրոք թիմն այլ կերպ է խաղում: Ես ոչ ոքի չեմ ցանկանում քննադատել, դրանք տարբեր փիլիսոփայություններ են: Ուղղակի ուզում եմ ասել, որ «Արսենալում» ինձ ավելի լավ եմ զգում, քան ՄՅՈւ-ում: Այստեղ այլ փիլիսոփայություն է, այլ խաղաոճ և ակումբն էլ ուրիշ է»,-ասել է Մխիթարյանը:

Полузащитник сборной Армении и «Арсенала» Генрих Мхитарян заявил, что в лондонском клубе он чувствует себя более комфортно, чем в «Манчестер Юнайтед», где играл ранее.
«В жизни ты должен быть готов к любой ситуации. У меня был трудный момент в карьере, но я постарался оставить его позади. Может быть, что-то пошло не так, как я хотел, но жизнь продолжается»,- отметил футболист, пишет Soccer.ru.
По его словам, «Арсенал» всегда играл в наступательный футбол.
«При (тренере МЮ Жозе) Моуриньо команда играет иначе. Я никого не хочу критиковать, это разные философии. Я просто хочу сказать, что в «Арсенале» мне нравится больше, чем в МЮ. Здесь другая философия, другой стиль игры и сам клуб тоже другой»,- подчеркнул Мхитарян.