Խորվաթիայի ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Զլատկո Դալիչը քննադատել է Թուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուին:
Պորտուգալացին հրաժարվել է մեկնել ՈւԵՖԱ վարկածով նախորդ խաղաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստի պարգևատրման արարողությանը:
«Նույնիսկ չեմ ուզում մեկնաբանել Ռոնալդուի մերժումը: Այդ ամենն ապացուցում է, որ ես իրավացի էի՝ Ռոնալդուն էգոիստ է, ես երբեք չէի ցանկանա տեսնել նրան իմ թիմում: Նա կարծում է. «Կարևոր չէ՝ կհաղթենք, թե կպարտվենք, կարևորն այն է, որ ես գոլ խփեմ»,-հայտարարել է Դալիչը, գրում է Lenta.ru-ն Four Four Two-ի վրա հղումով:
ՈւԵՖԱ-ն նախորդ խաղաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչել Մադրիդի «Ռեալի» և Խորվաթիայի հավաքականի կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչին: Ազգային թիմի կազմում Մոդրիչը դարձավ 2018-ի աշխարհի փոխչեմպիոն: Կիսապաշտպանը ճանաչվել է մունդիալի ամենալավ խաղացողը:
Ռոնալդուն ՈւԵՖԱ-ի մրցանակին է արժանացել 2014-ին, 2016-ին և 2017-ին: Ամռանը 33-ամյա հարձակվողը «Ռեալից» տեղափոխվել է «Յուվենտուս» 100 մլն եվրոյով:

3 Сентябрь 2018 - 11:38 AMT
Главный тренер сборной Хорватии по футболу Златко Далич раскритиковал нападающего туринского «Ювентуса» Криштиану Роналду.
Португалец отказался от поездки на церемонию награждения лучшего игрока прошлого сезона по версии Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА).
«Даже не хочу комментировать отказ Роналду приехать на церемонию. Все это доказывает, что я прав: Роналду — эгоист, я бы никогда не хотел видеть его в своей команде. Он думает: «Неважно, проиграем мы или нет, главное, чтобы я забил», — заявил Далич, пишет Lenta.ru со ссылкой на Four Four Two.
УЕФА признал лучшим игроком минувшего сезона полузащитника мадридского «Реала» и сборной Хорватии Луку Модрича. В составе национальной команды Модрич стал вице-чемпионом мира-2018. Хавбек был признан самым ценным игроком мундиаля.
Роналду получал приз УЕФА в 2014-м, 2016-м и 2017-м. Летом 33-летний форвард перешел из «Реала» в «Ювентус» за 100 миллионов евро.