ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով ՀՀ-ում գտնվող Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ հանդիպումից հետո համատեղ ասուլիսում հայտարարել է, որ երկրները պայմանավորվել են առևտրաշրջանառությունն առաջիկա տարիներին $1 մլրդ-ի հասցնել:
«Հստակ խնդիր է դրվել՝ առաջիկա տարիներին փոխադարձ առևտրաշրջանառությունը հասցնել$1 մլրդ-ի մակարդակի: Սա խնդիր է, որի նկատմամբ կարող ենք բոլորս դիրքավորվել, ունենալ հստակ ճանապարհային քարտեզ և պայմանավորված քայլերով գնալ դեպի խնդրի լուծումը»,- ասել է վարչապետը:
2017 թվականին ՀՀ-Վրաստան առևտրաշրջանառությունը կազմել է $249 մլն, ինչը 4,8%-ով շատ էր 2016 թվականի$245, 2 մլն-ից:

Armenia and Georgia have agreed to expand trade to $1 billion in the coming years, Prime Minister Nikol Pashinyan told a joint press conference with his Georgian counterpart Mamuka Bakhtadze on Monday, September 10.
Pashinyan said the two sides need to have a roadmap to “move towards that goal and accomplish the task.”
Bakhtadze arrived in Yerevan on Monday and has already met Pashinyan and President Armen Sarkissian.
Trade between Armenia and Georgia amounted to $249 million in 2017, up by 4.8% against the previous year.