Հայաստանը միս և մսամթերք կարտահանի Արաբական Միացյալ Էմիրություններ, հայտնում է ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Նշվում է, որ կլիմայի փոփոխության և շրջակա միջավայրի նախարարության և ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայություն միջև բանակցություններ էին վարվում միս-մսամթերքի արտահանման շուրջ:
Երկու երկրի պատկան մարմիններն արդեն հաստատել են «Հայաստանի Հանրապետությունից Արաբական Միացյալ Էմիրություններ մսի և մսամթերքի արտահանման առողջության սերտիֆիկատը»:

Армения экспортирует мясо и мясопродукты в Объединенные Арабские Эмираты. Об этом сообщают в Государственной службе безопасности пищевых продуктов министерства сельского хозяйства РА.
Отмечается, что министерство окружающей среды и изменения климата ОАЭ и Госслужба безопасности пищевых продуктов Минселхоза РА ведут переговоры об экспорте мяса и мясных продуктов.
Соответствующие ведомства двух стран уже подтвердили «Сертификат здоровья для экспорта мяса и мясопрофуктов из Республики Армения в Объединенные Арабские Эмираты».