Հայաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հայտարարել է, որ ամեն օր, ամեն ժամ ամեն ինչ անում է ավելի ուժեղ դառնալու համար: Այդ մասին նա ասել է ակումբի պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում:
Մխիթարյանը հուսով է, որ «Արսենալը» կվերադառնա Չեմպիոնների լիգա:
«Ես ամեն օր, ամեն ժամ և ամեն րոպե ամեն ինչ անում եմ ավելի ուժեղ դառնալու համար: Ես միշտ երազանքներ եմ ունեցել, ձգտումներ եմ ունեցել, միշտ ցանկացել եմ իրականություն դարձնել իմ հավակնությունները: Ես ցանկացել եմ դա անել, քանի որ դա շատ կարևոր էր իմ ընտանիքի և ինձ համար»,-ասել է ֆուտբոլիստը:
Ըստ նրա, նա միշտ ջանասիրաբար աշխատել է իր վրա և հանգստյան օրեր չի վերցրել: «Նույնիսկ եթե ինչ-որ բանում ինձ լավ էի դրսևորում, միշտ աշխատել եմ ավելիին հասնել»,-ասել է նա:
«Միշտ հաճելի է այս ակումբի պատմության մասը լինել, քանի որ «Արսենալը» մեծ ակումբ է և բոլորը գիտեն, որ այդ ակումբի կազմում խաղալը շատ բան է նշանակում: Ինչ վերաբերում է ինձ, ապա ես շատ ուրախ եմ, որ կարողացա աշխատել Արսեն Վենգերի ղեկավարությամբ, և հիմա շատ ուրախ եմ աշխատել Ունան Էմերիի հետ»,-ասել է Մխիթարյանը:
Ֆուտբոլիստը նշել է, որ գնահատում է այն մարդկանց, որոնք ցանկանում են օգնել «Արսենալին» ավելիին հասնելու գործում: Նա վստահություն է հայտնել, որ լոնդոնյան ակումբը պետք է խաղա Չեմպիոնների լիգայում և պայքարի Անգլիայում տիտղոսներ նվաճելու համար. «Մենք փորձում ենք վերադարձնել մեր ակումբի նախկին մակարդակը»:
Հայաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ճանաչվել է անգլիական ակումբի օգոստոսյան լավագույն գոլի հեղինակ:

Полузащитник сборной Армении и лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян отметил, что каждый день работает над собой, чтобы стать еще сильнее. Об этом футболист заявил в интервью официальному сайту клуба.
Мхитарян надеется вернуть «Арсенал» в Лигу Чемпионов.
«Я делаю все возможное каждый день, каждый час и каждую минуту, чтобы стать еще сильнее. У меня всегда были мечты, у меня всегда были амбиции, и я всегда хотел их преследовать. Я хотел их исполнить, потому что это было очень важно для меня и моей семьи»,- отметил армянин.
По его словам, он всегда усердно работал над собой и не брал выходных: «Даже если я был хорош в чем-то одном, я всегда пытался улучшить это».
«Всегда приятно быть частью истории этого клуба, потому что «Арсенал» – большой клуб, и все знают, что играть за этот клуб многое значит. Что касается меня, то я очень рад, что мог поработать под руководством Арсена Венгера, и я очень рад сейчас работать с Унаи Эмери»,- добавил Мхитарян.
Футболист отметил, что ценит людей, которые хотят попытаться помочь «Арсеналу» достичь большего. Об выразил уверенность, что лондонский клуб должен играть в Лиге Чемпионов и бороться за трофеи в Англии: «Мы пытаемся вернуть былой уровень клуба».
Полузащитник сборной Армении и «Арсенала» Генрих Мхитарян стал автором лучшего гола лондонского клуба в августе. Лучшим признан мяч, забитый Мхитаряном в ворота «Челси» (2:3) во 2-м туре АПЛ. За армянского футболиста проголосовали 61% болельщиков.