Հայտնի հոլիվուդյան դերասան Ժան Կլոդ Վան Դամը Երևան կժամանի՝ նա կմասնակցի Comedy Club-ի փառատոնին: «Ունիվերսալ զինվորը», «Քիկբոկսեր» և «Արյունոտ սպորտ» ֆիլմերում դերակատարումներով հայտնի դերասանը հատուկ ժամանելու է Հայաստան՝ մասնակցելու Comedy Club-ի առաջին անգամ Երևանում անցկացվող նկարահանումներին:
«Ես շատ եմ սիրում Հայաստանը, իսկ Շառլ Ազնավուրն իմ լավ բարեկամն ու սիրած երգիչն է դեռ մանկուց: Ուստի կրկնակի հաճելի է, որ ես ոչ միայն կդառնամ Ռուսաստանում ամենասիրված կատակերգական շոուներից մեկի հյուրը, այլ նաև կկարողանամ զգալ այդ հիանալի երկրի ոգին»,-ասել է Վան Դամը:
«Վան Դամը լեգենդ է, որը նույնիսկ 57 տարեկանում 55 տարեկանի տեսք ունի: Մանկության տարիներին եղբայրներիս հետ շատ հաճախ եմ մարտաֆիլմեր դիտել, թեև կռիվներով տեսարանների ժամանակ շրջում էին գլուխս: Այնպես որ Վան Դամն ինձ համար ուղղակի ժպտերես և շատ ճկուն բելգիացի տղամարդ է: Հիանալի կլինի նրա հետ լուսանկարվել»,-հայտարարել է Comedy Club-ի ռեզիդենտ Մարինա Կրավեցը:
Սեպտեմբերի 15-ին և 16-ին Երևանը կվերածվի նաև հումորի մայրաքաղաքի. այստեղ առաջին անգամ կանցկացվի Comedy Club փառատոնը։ ՀՀ մայրաքաղաք կժամանեն հայտնի շոուի բոլոր ռեզիդենտները՝ Պավել Վոլյան, Գարիկ Մարտիրոսյանը, Գարիկ Խառլամովը, Տիմուր Բատրուտդինովը, Դեմիս Կարիբիդիսը, Անդրեյ Սկորոխոդը, Միխայիլ Գալուստյանը, Ալեքսանդր Ռեվվան, Զուրաբ Մատուան, Անդրեյ Ավերինը, Դմիտրի «Լյուսյոկ» Սոռոկինը, Մարինա Կրավեցը, «Սմիրնով, Իվանով, Սոբոլեվ» եռյակը, Դմիտրի Գրաչովը, USB խումբը:Միջոցառման գլխավոր իրադարձությունը Մարտիրոսյանի վերադարձն է։ Հայաստանում նկարահանված թողարկումները կցուցադրվեն աշնանը ՏՆՏ-ով:

14 Сентябрь 2018 - 12:09 AMT
Голливудский актер Жан-Клод Ван Дамм приедет в Ереван на фестиваль Comedy Club. Известный своими ролями в фильмах «Универсальный солдат», «Кикбоксер» и «Кровавый спорт» актер специально прилетит в Армению, чтобы попасть на первые в истории проекта съемки в Ереване.
«Я очень люблю Армению, а Шарль Азнавур – мой хороший друг и любимый певец с самого детства. Поэтому мне вдвойне приятно, что я не просто стану гостем одного из самых популярных комедийных шоу в России, но и смогу проникнуться духом этой прекрасной страны»,- отметил Ван Дамм.
«Жан-Клод Ван Дамм – человек-легенда, который даже в свои 57 лет выглядит на 55. В детстве я с братьями часто смотрела боевики, хоть и отворачивалась на эпизодах с драками. Так что для меня Ван Дамм – это просто улыбчивый и очень гибкий бельгийский альфа-самец. Будет классно с ним сфотографироваться!»- заявила резидент Comedy Club Марина Кравец.
Фестиваль Comedy Club пройдет в Ереване 15 и 16 сентября. В эти дни на улицах города можно будет встретить и других звезд, в том числе Ольгу Бузову, Елену Летучую, Арарата Кещяна, Наталью Еприкян, DJ Smash, певца Тата Симоняна, дизайнера Ваана Хачатряна и ресторатора Гаяне Бреиову.