ԱՄՆ-ի կառավարության Արտերկրյա մասնավոր ներդրումների կորպորացիայի փոխնախագահ Դեյվիդ Բոհիգյանն ասել է, որ ԱՄՆ-ն ցանկանում է աջակցել Հայաստանի քաղաքացիներին ժողովրդավարության և իրական շուկայական հարաբերությունների զարգացման հարցում, գրում է «Ամերիկայի ձայնը»:
Բոհիգյանի խոսքով, մասնավոր ներդրողները Հայաստանի նոր իշխանություններից երկու կարևոր քայլ են ակնկալում՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի շարունակություն և դրա համար համապատասխան օրենսդրության ընդունում, հաջորդ տարի սպասվող խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում ձևավորված կառավարություն, որը կներկայացնի տնտեսական երկարաժամկետ ծրագիր:
«Ես տեսնում եմ Հայաստանի ներկա կառավարության այդ էներգիան՝ բարեփոխումների անցկացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի և օրենքի գերակայության հաստատման պատրաստակամությունը», – ասել է ամերիկացի պաշտոնյան՝ հավելելով, որ այդ բարեփոխումներից հետո մարդկային փայլուն ներուժ ունեցող Հայաստանը կարող է դառնալ արտերկրյա ներդրումների համար առավել գրավիչ երկրներից մեկը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ գործող իշխանությունը մտադիր է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնել ամենաուշը մինրև 2019 թվականի ամառ:

Executive Vice President of the Overseas Private Investment Corporation (OPIC) David Bohigian has revealed that the United States is willing to support the citizens of Armenia in achieving democracy and real market relations, Voice of America reports.
According to Bohigian, private investors expect two things from Armenia – continuous fight against corruption and corresponding legislation, and a long-term economic program proposed by a government that will be formed following snap parliamentary elections next year.
The OPIC Vice President said he sees the current Armenian government’s enthusiasm in fighting corruption and establishing rule of law in the country.
Bohigian believes that after reforms Armenia with “a brilliant human capital” will become one of the most attractive countries for foreign investment.
The Armenian Embassy in the United States hosted Bohigian for a debriefing upon completion of the regional assessment tour in August. The session covered topics from the U.S.-Armenia economic agenda, OPIC portfolio in the Caucasus, investment opportunities and priority sectors for OPIC financing.