Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքել է Երևանի ավագանու ընտրությունների արդյունքներին, որտեղ ջախջախիչ հաղթանակ է տարել «Իմ քայլը» դաշինքը: Նա գրառում է արել իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Հզո՛ր, հզո՛ր, հզո՛ր ժողովուրդ: Հզո՜ր քաղաքացի: Սիրում եմ բոլորիդ, հպարտանում եմ բոլորովդ, խոնարհվում եմ բոլորիդ առաջ: Ծառայում եմ բոլորիդ»,-ասվում է ֆեյսբուքյան գրառման մեջ:
Երևանի ավագանու սեպտեմբերի 23-ի արտահերթ ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքներով «Իմ քայլը» դաշինքը ստացել է քվեների 81.06 տոկոսը:
ԲՀԿ-ն ստացել է 25,219 ձայն (6.95%), «Լույսը»՝ 18,112 քվե (4.99%), ՀՅԴ-ն` 5882 ձայն (1.62%), «Երկիր Ծիրանի»՝ 5059 քվե (1.39%), ՕԵԿ-ը` 3948 ձայն (1.09%): Մնացած մասնակիցները ստացել են ձայների 1%-ից պակաս քվե։ «Իմ Քայլից» ու ԲՀԿ-ից բացի ավագանի կանցնի նաև «Լույս» դաշինքը։ Այն, չի հաղթահարել անցողիկ շեմը, սակայն կստանա մանդատներ, քանի որ ավագանիում առնվազն 3 ուժ պիտի ներկայացված լինի։

24 Сентябрь 2018 - 07:13 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, находящийся с рабочим визитом в США, прокомментировал предварительные итоги голосования в выборах в совет старейшин Еревана. Об этом премьер написал на своей странице в Facebook.
«Мощный, мощный, мощный народ! Мощный гражданин! Люблю вас всех, горжусь и преклоняюсь перед вами! Служу вам всем!» – написал премьер.
Центральная избирательная комиссия Армении завершила предварительный подсчет голосов на внеочередных выборах в Совет старейшин Еревана. По предварительным подсчетам результатов со всех 475 избирательных участков, блок «Мой шаг» с отрывом опередил всех соперников и набрал 81.06%.
23 сентября в Ереване прошли выборы в Совет старейшин. Выборы – первое крупное электоральное событие после революции в апреле-мае, приведшей к отставке премьер-министра Сержа Саргсяна и падению власти Республиканской партии. Представитель РПА Тарон Маргарян ушел в отставку 9 июля.