Անգլիայի հավաքականի նախկին կիսապաշտպան Դևիդ Բեքհեմը հուսով է, որ իր թիմը՝ «Ինտեր Մայամին», կմարզի ֆրանսիացի մասնագետ Զինեդին Զիդանը:
Անգլիացին արդեն հանդիպել է 46-ամյա մարզչի հետ: Բեքհեմի ակումբը կսկսի իր ելույթները Ֆուտբոլի գլխավոր լիգայում (MLS) 2020 թվականին, գրում է Lenta.ru-ն The Mirror-ի վրա հղումով:
Օգոստոսին հայտնի դարձավ, որ Զիդանը շահագրգռված է մարզչական կարիերան շարունակել Եվրոպայում: Ըստ ԶԼՄ-ների, ֆրանսիացին միտված է Անգլիայի առաջնությունում աշխատելուն և հետևել է Ժոզե Մոուրինյոյի գործունեությանը «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզչի պաշտոնում:
Ֆրանսիացի մասնագետի աշխատանքի վերջին վայրը եղել է Մադրիդի «Ռեալը»: Զիդանը 3 անգամ հաղթանակի է բերել թիմը Չեմպիոնների լիգայում: Ընդհանուր առմամբ նրա ղեկավարությամբ ակումբը 9 մրցանակ է նվաճել: Զիդանը նաև որպես ֆուտբոլիստ է հանդես եկել «Ռեալում»: Նրա հետ մադրիդյան ակումբի գույները պաշտպանել է Բեքհեմը:

24 Сентябрь 2018 - 08:36 AMT
Бывший полузащитник сборной Англии Дэвид Бекхэм рассчитывает видеть у руля своей команды «Интер Майами» французского специалиста Зинедина Зидана.
Англичанин уже провел встречу с 46-летним тренером. Клуб Бекхэма начнет свои выступления в Главной лиге футбола (MLS) в 2020 году, пишет Lenta.ru со ссылкой на The Mirror.
В августе сообщалось, что Зидан сам заинтересован в тренерской деятельности в Европе. Француз, по данным СМИ, нацелен на работу в чемпионате Англии и следил за выступлениями Жозе Моуриньо на посту главного тренера «Манчестер Юнайтед».
Последним местом работы французского специалиста был мадридский «Реал». Зидан привел «сливочных» к трем победам в Лиге чемпионов. В общей сложности под его руководством клуб выиграл девять трофеев.
Зидан в бытность игроком также выступал в составе «Реала». Вместе с ним цвета мадридского клуба защищал и Бекхэм.