Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի շրջանակում Երևնաում կայանալիք գալա-համերգի ավարտական մասը նվիրված է լինելու Շառլ Ազնավուրին: Համերգը տեղի կունենա հոկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 19։30-ին, Հանրապետութան հրապարակում: Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար, ՖՄԿ գագաթնաժողովի անցկացման արտգործնախարարության աշխատանքային հանձնախմբի ղեկավար Վահագն Մելիքյանը:
Նա նշել է, որ ուղիղ կապի մեջ են Ելիսեյան պալատի հետ, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Կան որոշակի առաջարկներ, որոնք դեռևս քննարկման փուլում են գտնվում, ես չեմ բացառում, որ կլինեն աշխարհահռչակ աստղեր, որոնք կցանկանան իրենց մասնակցությունը բերել», – ասել է նա։
Մելիքյանը նշել է, որ համերգին կլինեն աշխարհահռչակ երգիչներ՝ այդ թվում՝ Անժելիկա Կիժոն, Մելոդի Գարդոն։«Անշուշտ, Զազը պետք է ժամանի Ֆրանսիայից», – ասել է նա։
Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի շրջանակներում գալա-համերգին պետք է մասնակցեր նաև Շառլ Ազնավուրը:
2018թ.-ի հոկտեմբերի 11-12-ին Հայաստանում տեղի կունենա Ֆրանկոֆանիայի գագաթնաժողովը, որի ժամանակ Հայաստանը կհյուրընկալի 84 երկրի պատվիրակություն։

Последняя часть предусмотренного 11 октября гала-концерта в рамках саммита Франкофонии на площади Республики в Ереване будет посвящена шансонье Шарлю Азнавуру. Об этом заявил на пресс-конференции секретарь МИД Армении, руководитель рабочей группы министерства иностранных дел по проведению саммита Международной организации Франкофонии Ваагн Меликян.
Он также отметил, что они находятся в прямой связи с Елисейским дворцом.
«Есть определенные предложения, которые пока на этапе обсуждения. Я не исключаю, что приедут всемирно известные звезды, которые захотят участвовать в концерте», – сказал он, пишет Aysor.am.
Ваагн Меликян отметил, что в концерте примут участие известные певцы, в том числе Анджелика Киджо и Мелоди Гардо.