Լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի վախճանը պայմանավորված է բնական պատճառներով: Այդ մասին հայտարարել են դատաբժշկական փորձագետները դիահերձումից հետո, որն արտոնել էր Ֆրանսիայի հարավում գտնվող Տարասկոն քաղաքի դատախազությունը:
Ինչպես ասել են դատախազությունում, դիահերձման արդյունքում բժիշկները եկել են եզրակացության, որ Ազնավուրի մահը «բնական պատճառների» հետևանք է, գրում է ՏԱՍՍ-ը BFM հեռուստաալիքի վրա հղումով:
«Թոքերի այտուցի հետևանքով գրանցվել է օրգանիզմի սրտային և շնչառական ֆունկցիանեի կանգ»,-ասվում է եզրակացության մեջ:
Ազնավուրի մարմնի դիահերձումը կատարվել է Տարասկոնի դատախազ Պատրիկ Դեժարդենի կարգադրությամբ՝ Նիմում: Ինչպես հայտնել է դատախազը, դա արվել է երգչի «մահվան հանգամանքները հստակեցնելու նպատակով»:

2 Октябрь 2018 - 13:05 AMT
Французский шансонье армянского происхожденияШарль Азнавур скончался от естественных причин. Такие выводы сделали судмедэксперты после вскрытия, санкционированного прокуратурой города Тараскон на юге Франции.
Как сообщили в прокуратуре, по итогам вскрытия медики пришли к выводу, что смерть Азнавура была вызвана «естественными причинами», пишет ТАСС со ссылкой на телеканал BFM.
«Отек легких привел к остановке сердечно-дыхательных функций организма», – констатировали судмедэксперты.
Вскрытие тела Азнавура было проведено по распоряжению прокурора Тараскона Патрика Дежардена в морге главного госпиталя города Ним (юго-запад Франции). Как сообщил прокурор, это было сделано с целью «уточнить обстоятельства кончины» певца.