Հայտնի հոլիվուդյան դերասան Լեոնարդո դի Կապրիոն կնկարահանվի հայտնի ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեի նոր ֆիլմում: «Լուսնածաղիկը ոչնչացնողները» (Killers of the Flower Moon) ֆիլմը կլինի հոլիվուդյան աստղի և անվանի ռեժիսորի վեցերորդ համատեղ աշխատանքը:
Երկուսն էլ արդեն ասել են, որ շատ ուրախ կլինեն նորից միասին աշխատել, գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան» The Variety-ի վրա հղումով:
Խոսելով նյութի ընտրության մասին՝ Սկորսեզեն ասել է, որ ուղղակի սիրահարվել է Դևիդ Գրանի գրքին:
«Ես միանգամից «տեսա» ամեն ինչ՝ մարդկանց, գեղարվեստական ձևավորումը, գործողությունը, ես գիտեի, որ այդ ամենը պետք է կյանքի կոչեմ կինոյում: Ես անչափ ուրախ եմ, որ աշխատելու են Էրիկ Ռոթի հետ, նա կզբաղվի ադապտացիայով, և ուրախ եմ նորից համագործակցել Լեոնարդո դի Կապրիոյի հետ,-հայտարարել է Սկորսեզեն:
Նկարահանումները կսկսվեն հենց որ մասնակիցներն ավարտեն աշխատանքը գործող նախագծերում:
Այժմ Լեոնարդո դի Կապրիոն նկարահանվում է Քվենտին Տարանտինոյի «Մի անգամ Հոլիվուդում» ֆիլմում, իսկ Սկորսեզեն նկարահանում է «Իռլանդացին» ֆիլմը: «Լուսնածաղիկը ոչնչացնողները» ֆիլմը լինելու է սպանությունների մասին, որոնք տեղի են ունենում հնդկացիական ցեղում 1920-ական թվականներին:

26 Октябрь 2018 - 10:23 AMT
Известный голливудский актер Леонардо Ди Каприо снимется в новом фильме режиссера Мартина Скорсезе. Картина «Убийцы лунного цветка» станет шестой совместной работой звезды и режиссера.
Оба уже отметили, что безумно рады работать вместе, пишет «Комсомольская правда» со ссылкой на The Variety.
Объясняя выбор картины Скорсезе отметил, что буквально влюбился в книгу Дэвида Гранна.
«Я сразу начал видеть все: людей, художественное оформление, действие, и я знал, что мне нужно воплотить это в кино. Я безумно рад работать с Эриком Ротом, он займется адаптацией, и вновь воссоединиться с Леонардо Ди Каприо», — заявил Скорсезе.
К съемкам приступят сразу, как только все завершат работу в действующих проектах.
Сейчас Леонардо Ди Каприо занят на съемках картины «Однажды в Голливуде» Квентина Тарантино, а Скорсезе снимает фильм «Ирландец».
Фильм «Убийцы лунного цветка» расскажет об убийствах, которые происходят в индийском племени в 1920-х годах.