Ամերիկացի գրող Ջորջ Մարտինը, որը «Գահերի խաղը» սերիալի հիմքում ընկած «Սառույցի և կրակի երգը» վիպաշարի հեղինակն է, բացահայտել է սագայի 2 փրիքվելի սյուժեն:
Մարտինը հայտարարել է, որ փրիքվելները հիմնված են լինելու իր նոր «Բոց և արյուն» գրքի նյութերի հիման, որը լույս է տեսնելու ԱՄՆ-ում նոյեմբերի 20-ին: Դա սերիալի Դեյներիս թագուհու նախապապերի՝ Թարգարիենների տոհմի կառավարման ժամանակագրությունն է, գրում է Lenta.ru-ն The Guardian-ի վրա հղումով:
Գիրքը նվիրված է, մասնավորապես, վիշապների օգնությամբ Յոթ թագավորությունը միավորած Էյգոն Թարգարիենի նվաճումներին: Գրողը նշել է, որ նախատեսվող սերիալները դեռ չեն ստացել HBO հեռուստաալիքի հավանությունը, որին և պատկանում են վիպաշարի իրավունքները:
«Նախագծերից ոչ մեկը չի կարելի սփին-օֆ համարել, ավնադական իմաստով: Դուք չեք տեսնի Արյայի, Սանսայի կամ Ջոն Սնոուի հետագա արկածները, դուք ժամանակով հետ կճամփորդեք: 4 շոուի գործողությունն անցնելու է աշխարհի ամբողջ քարտեզով մեկ, և առնվազն 2-ը հիմնված են «Բոցի ու արյան» նյութերի վրա»,-ասել է գրողը:
Հունիսին HBO-ն հավանություն է տվել «Գահերի խաղի« առաջին փրիքվելին: Նոր սերիալի գործողությունները ծավալվում են «Գահերի խաղում» նկարագրված իրադարձություններից 10,000 տարի առաջ: Գլխավոր դերերը կատարել են Նաոմի Ուոթսն ու Ջոշ Ուայթհաուսը: Սփին-օֆի անվանումն ու թողարկման ամսաթիվը դեռ չեն հրապարակվել:

12 Ноябрь 2018 - 10:23 AMT
Американский писатель Джордж Мартин, создатель серии книг «Песнь льда и пламени», которая легла в основу сериала «Игра престолов», раскрыл сюжет спин-оффов фэнтезийной саги.
Мартин заявил, что два приквела «Игры престолов» будут основаны на материале из его грядущей книги «Пламя и кровь», которая выходит в США 20 ноября. Это хроника правления династии Таргариенов, прародителей королевы Дейенерис из оригинального сериала, пишет Lenta.ru со ссылкой на The Guardian.
Книга посвящена, в частности, завоеваниям Эйгона Таргариена, который объединил Семь королевств при помощи драконов. Писатель подчеркнул, что планирующиеся по ней сериалы еще не получили одобрение телеканала HBO, владеющего правами на фэнтезийную сагу.
«Ни один из проектов нельзя назвать спин-оффом в традиционном смысле. Вы не увидите дальнейшие приключения Арьи, Сансы или Джона Сноу, вы будете путешествовать назад во времени. Действие четырех шоу будет происходить по всей карте мира, и как минимум два точно основаны на материале из «Пламени и крови», — поделился литератор.
В июне HBO одобрил создание первого приквела «Игры престолов». Действие нового сериала разворачивается за десять тысяч лет до событий «Игры престолов». Главные роли в нем исполнят Наоми Уоттс и Джош Уайтхаус. Название и дата выхода спин-оффа пока не раскрываются.