«Գահերի խաղի» վերջին եթերաշրջանի հեռարձակման ժամկետը հայտնի է: Նոյեմբերի 13-ին հրապարակվել է թիզերը, որը բաղկացած է նախորդ սերիաների կադրերից, իսկ վերջում ասվում է, որ եզրափակիչ եթերաշրջանը կմեկնարկի 2019-ի ապրիլին:
Վերջին, 8-րդ եթերաշրջանի գործողությունը կսկսվի Վինթերֆելում, ուր Դեյներսը կգա իր բանակով: Այդ դրվագը հղում է սերիալի պիլոտային թողարկմանը, երբ Սթարքերին այցելում է թագավոր Ռոբերտը:
Հուլիսին HBO ալիքի ներկայացուցիչ Քեյսի Բլոյսը հայտնեց, որ սագայի ավարտական մասի մասին «հետո դեռ երկար են խոսելու»: «Դա հեռուստատեսության պատմության մեջ լավագույն շոուներից մեկն ավարտելու լավ տարբերակ է»,-ասել է նա: «Գահերի խաղի» 8-րդ եթերաշրջանի նկարահանումներն ավարտվել են հուլիսի սկզբին: Եթերաշրջանի պրեմիերան նախատեսված է 2019-ի գարնանը: Հեռուստասերիալը հեռարձակվում է HBO-ում 2011-ից:

14 Ноябрь 2018 - 08:43 AMT
13 ноября был опубликован тизер, который состоит из кадров предыдущих серий, в его конце говорится, что финальный сезон сериала стартует в апреле 2019 года.
Действие последнего, восьмого, сезона саги начнется в Винтерфелле, куда Дейенерис прибудет вместе с армией. Эта сцена станет отсылкой к пилотному выпуску сериала, когда Старков посетил король Роберт.
В июле представитель канала HBO Кейси Блойс пообещал, что о финале фэнтезийной саги «потом долго будут говорить». «Это подходящий способ завершения для одного из лучших шоу в истории телевидения», — отметил он.
Съемки восьмого сезона «Игры престолов» завершились в начале июля. Телесериал выходит на канале HBO с 2011-го.