Թուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն գոլի հեղինակ է դարձել իտալական Ա սերիայի 13-րդ տուրի ՍՊԱԼ-ի դեմ խաղում: Գոլը 33-րդն էր պորտուգալացի հարձակվողի համար թուրինյան ակումբի կազմում 16 խաղում: Այդպիսով, Ռոնալդուն ռեկորդ է սահմանել, քանի որ նախկինում «Յուվենտուսի» ոչ մի խաղացողի չի հաջողվել նման կարժ ժամանակահատվածում 10 գնդակ իրացնել, գրում է Lenta.ru-ն:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 24-ին Թուրինում և ավարտվել է 2:0 հաշվով հօգուտ Թուրինի: 13 խաղից հետո «Յուվենտուսը» գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը 37 միավորով:
Պորտուգալացի ֆուտբոսլիտը «Յուվենտուս» է տեղափոխվել հուլիսի 10-ին: Նրա աշխատավարձը տարեկան 30 մլն եվրո է: Առաջին գոլը թիմի կազմում Ռոնալդուն խփել է սեպտեմբերի 16-ին «Սասուոլու» ակումբի հետ հանդիպմանը:

26 Ноябрь 2018 - 11:13 AMT
Нападающий туринского «Ювентуса» Криштиану Роналду забил мяч в матче 13-го тура итальянской Серии А со СПАЛом.
Гол стал десятым для 33-летнего португальского форварда в 16 матчах за туринский клуб. Таким образом, Роналду установил рекорд, так как ранее никому в составе «Ювентуса» не удавалось забить 10 мячей за столь короткий срок, пишет Lenta.ru.
Встреча состоялась 24 ноября на стадионе «Альянц» в Турине и завершилась со счетом 2:0 в пользу туринской команды. После 13 матчей чемпионата «Ювентус» лидирует в турнирной таблице, имея в активе 37 очков.
Португалец перешел в «Ювентус» 10 июля. Его зарплата составляет 30 миллионов евро в год. Первый гол в составе новой команды Роналду забил 16 сентября в матче четвертого тура Серии А против команды «Сассуоло».