Ամերիաբանկը ՀՀ բանկային համակարգում հանդես է գալիս բոլորովին նոր առաջարկով. առաջին անգամ Հայաստանում դեկտեմբերի 10-ից հնարավորություն է ընձեռվում գնումներ կատարելու Visa Pay Sticker-ով:
Այն Visa վճարային համակարգի Electron տեսակի հիմնական վճարային քարտին կից կպչուն անհպում քարտային պիտակ է, որը հնարավորություն է տալիս Visa Pay Wave տեխնոլոգիայով սարքավորման կիրառմամբ կատարել վճարումներ և գնումներ անհպում եղանակով (contactless payment):Ընդամենն անհրաժեշտ է ամրացնել պիտակը հեռախոսին, դրամապանակին կամ այլ անձնական իրերին և կատարել գնումներ ու վճարումներ արագ և հարմարավետ, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Ընդ որում, մեկ անձը և անգամ մեկ հիմնական վճարային քարտը կարող է ունենալ մեկից ավելի անհպում քարտային պիտակներ:
Պիտակն ունի իր PIN կոդը, որի մուտքագրումը պահանջվում է 10,000 դրամը գերազանցող յուրաքանչյուր գործարքի/վճարման համար: Visa Pay Sticker-ի վրա սահմանված է օրական 5 անգամ առանց PIN կոդի մուտքագրման գործարքների/վճարումների կատարման հնարավորություն: Պիտակի կորստի դեպքում անհրաժեշտ է այն բլոկավորել:

Америабанк выступил с совершенно новым предложением в банковской системе Армении. Банк с 10 декабря предоставляет возможность впервые в Армении осуществлять платежи по покупкам через Visa Pay Sticker.
Это липкий бесконтактный карточный ярлык, прикрепленный к основной платежной карте вида Electron платежной системы Visa, которая предоставляет возможность с применением аппарата с технологией Visa Pay Wave совершать платежи и покупки бесконтактно (contactless payment). Всего лишь необходимо прикрепить ярлык на телефон, на кошелек или на другие личные вещи и совершить покупки и платежи быстро и удобно, сообщает пресс-служба банка.
Один человек и даже одна основная платежная карта может иметь больше одного бесконтакного карточного ярлыка.
Ярлык имеет свой PIN-код, ввод которого требуется при каждом осуществлении сделки/платежа в размере более 10 000 драмов. На Visa Pay Sticker установлена возможность осуществления сделок/платежей без ввода PIN-кода пять раз в день. В случае потери ярлыка необходимо его заблокировать.