Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ակումբի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ազատվել է աշխատանքից: Այդ մասին հայտնել է ակումբի մամուլի ծառայությունը:
«Մենք կցանկանայինք շնորհակալություն հայտնել նրան «Մանչեսթեր Յունայթեդում» իր կատարած աշխատանքի համար և հաջողություն մաղթել հետագա կարիերայում»,-ասվում է ակումբի հայտարարության մեջ:
Շուտով կհայտարարվի նոր ժամանակավոր մարզչի անունը, որը կմարզի ակումբը մինչև խաղաշրջանի ավարտը, մինչև ակումբը նոր գլխավոր մարզիչ կգտնի:
Լուրեր են շրջանառվում, որ ակումբը պայմանագիրը վաղաժամ խզելու համար Մոուրինյոյին 24 մլն ֆունտ է վճարելու:
Մոուրինյոն գլխավորեց ՄՅՈւ-ն 2016-ի ամռանը և 2,5 տարում 3 տիտղոս նվաճեց թիմի հետ: Նախկինում նա աշխատել է նաև «Պորտուում», «Չելսիում», «Ինտերում» և Մադրիդի «Ռեալում»:

Manchester United announced on Tuesday, December 18 that manager Jose Mourinho has left the club with immediate effect.
According to reports, Mourinho was sacked as United manager following the Manchester club's defeat at Liverpool on December 16.
"The club would like to thank Jose for his work during his time at Manchester United and to wish him success in the future," the club said.
"A new caretaker manager will be appointed until the end of the current season, while the club conducts a thorough recruitment process for a new, full-time manager."