«Օսկարի» հանձնումը 30 տարում առաջին անգամ առանց հաղորդավարի կանցնի, հայտնում է Variety-ին սեփական աղբյուրների վրա հղումով: Փոխարենն ակադեմիան անվանի հյուրերի կհրավիրի, որոնք կհայտարարեն հավակնորդներին և կատակներ կանեն՝ զվարճացնելով հանդիսատեսին:
«Օսկարը» զրկվեց հանդիսավարից դեռևս դեկտեմբերի 7-ին, երբ կատակերգու Քևին Հարթը կամավոր հրաժարվեց վարել արարողությունը, քանի որ իր թվիթերյան էջում 2009-2011թթ. բացասաբար է արտահայտվել ԼԳԲՏ հանրության մասին: Մինչ օրս նոր թեկնածուի մասին խոսք չի եղել, գրում է daily.afisha.ru-ն:
Վերջին անգամ «Օսկարը» հանդիսավար չի ունեցել 1989-ին՝ այն ժամանակ պրոդյուսեր Ալան Քարն ու ռեժիսոր Ջեֆ Մարգուլիսը 11 րոպեանոց բացման երաժշտական համար էին պատրաստել, որը քննադատների բացասական արձագանքին արժանացավ:

Церемония вручения кинопремии «Оскар» впервые за 30 лет пройдет без ведущего.
Как сообщает Variety со ссылкой на осведомленные источники, вместо этого академия будет приглашать именитых гостей, которые и будут объявлять номинантов и произносить шутливые монологи, развлекая публику.
«Оскар» остался без ведущего еще 7 декабря, когда комик Кевин Харт добровольно отказался вести церемонию из-за того, что в период с 2009 по 2011 год негативно высказывался об ЛГБТ-сообществе в своем твиттере. С тех пор нового кандидата так и не появилось, пишет «Афиша Daily».
4 января Харт стал гостем шоу Эллен ДеДженерес, которая сама дважды вела церемонию. В эфире она попыталась уговорить актера передумать и вернуться на должность хоста, но актер не согласился. Выпуск собрал негативные отзывы в сети, что окончательно закрыло Харту пути на место ведущего «Оскара».
Последний раз «Оскар» вручали без ведущего в 1989 году — тогда продюсер Аллан Карр и режиссер Джефф Маргулис придумали 11-минутный музыкальный номер-открытие, который был встречен негативными отзывами критиков.