ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վրաստանի Բոլնիս քաղաքում հանդիպել է երկրի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեին: Այս մասին ՀՀ վարչապետը գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Շատ ջերմ՝ ոչ ֆորմալ հանդիպում ունեցա Վրաստանի վարչապետ, իմ բարեկամ Մամուկա Բախտաձեի հետ», – գրել է վարչապետը:
Նա նշել է, որ հանդիպման ընթացքում որոշվել է ընթացիկ տարվա մայիս ամսին հայ-վրացական գործարար ֆորում անցկացնել Դիլիջան քաղաքում:
2018 թվականի հունվար – նոյեմբեր ամիսներին Հայաստանի և Վրաստանի միջև արտաքին առևտրաշրջանառությունը 2017 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 3.7%-ով:

16 Январь 2019 - 07:11 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел неформальную встречу со своим грузинским коллегой Мамукой Бахтадзе в грузинском Болниси. Об этом Пашинян написал на своей странице в Facebook.
«Провел очень теплую, неформальную встречу с премьером Грузии, моим другом Мамукой Бахтадзе»,- написал глава армянского правительства.
Он отметил, что в ходе встречи было решено в мае провести армяно-грузинский бизнес-форум в армянском Дилижане.
Пашинян и Бахтадзе провели короткую встречу также с жителями села Болниси, населенного армянами, которое ранее носило название Болнис-Хачен.