ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր գրառման մեջ տեղեկացրել է, որ Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումի՝ շուկայի կենտրոնացվածության (մոնոպոլիզացվածության) աստիճանը բնութագրող ցուցանիշով 2018 թվականին Հայաստանը ռեկորդային առաջընթաց է գրանցել։
Երկիրը 9 կետով բարելավել է դիրքերը՝ հայտնվելով 19-րդ հորիզոնականում։
«Սա նշանակում է, որ միջազգային հանրությունը ճանաչում է, որ 2018 թվականին մենք լրջագույն հաջողությունների ենք հասել մենաշնորհների դեմ պայքարում: Նշված ցուցանիշը կարեւորագույն ազդակ է պոտենցիալ ներդրողների համար, ովքեր կարող են տեսնել, որ Հայաստանը հակամենաշնորհային առումով աշխարհի լավագույն 20-յակի մեջ է», – գրել է Փաշինյանը։

Prime Minister Nikol Pashinyan revealed on Saturday, February 9 that Armenia has seen record-breaking progress in the World Economic Forum’s market monopolization sub-index.
The country has improved its standing by 9 notches to land the 19th this year, Pashinyan said in a Facebook post.
“This means that the international community recognizes that we have achieved serious progress in our fight against monopolies in 2018,” he maintains.
“This indicator is a most important impulse for potential investors who can now see that Armenia is among the world’s 20 best countries by anti-monopoly policy.”