Մադրիդի «Ռեալ» ֆուտբոլային ակումբնու կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչը համաձայնեցրել են նոր պայմանագիրը: Խորվաթ ֆուտբոլիստը կմնա ակումբում մինչև 2021 թվականը, գրում է Lenta.ru-ն Marca-ի վրա հղումով:
Այդպիսով, պայմանագրի ավարտին ֆուտբոլիստը կլինի 36 տարեկան: Մոդրիչի գործող պայմանագրի ժամկետը սպառվում է 2020-ի ամռանը: Գործարքի ֆինանսական պայմանները չեն հրապարակվում:
2018-ի դեկտեմբերին հայտնի դարձավ, որ կիսապաշտպանը մերժել է նոր պայմանագրի մասին «Ռեալի» առաջարկը: Նա ակնկալում էր, որ ակումբն իրեն ավելի լավ պայմաններ կառաջարկի և միաժամանակ դիտարկում էր Միլանի «ինտեր» տեղափոխվելու հեռանկարը:
Մոդրիչը ճանաչվել է 2018-ի լավագույն ֆուտբոլիստ: Նա արժանացել է «Ոսկե գնդակի France Football-ից, ինչպես նաև The Best պարգևին Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայից:

22 Февраль 2019 - 10:50 AMT
Таким образом, к моменту окончания договора игроку будет 36 лет. Срок действующего контракта Модрича истекает летом 2020 года. Финансовые условия сделки не разглашаются.
В конце декабря 2018 года сообщалось, что полузащитник отверг предложение «Реала» о новом контракте. Он ждал, что клуб предложит ему улучшенные условия и в то же время изучал вариант с переходом в миланский «Интер». Помимо этого Модричем интересовался туринский «Ювентус».
Модрич — лучший футболист 2018 года. Он получил «Золотой мяч» от журнала France Football, а также награду The Best от Международной федерации футбола. В прошлом году он в составе «Реала» выиграл Лигу чемпионов, а вместе со сборной завоевал серебряные медали чемпионата мира.