Աստանայում շարունակվող շախմատի կանանց աշխարհի թիմային առաջնության չորրորդ տուրում Հայաստանի հավաքականը 1.5:2.5 հաշվով պարտվել է Չինաստանի թիմին՝ կրելով երրորդ անընդմեջ պարտությունը:
Էլինա Դանիելյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը և Աննա Սարգսյանը խաղաղ ելքով ավարտեցին իրենց պարտիաները, իսկ չորրորդ խաղատախտակի վրա հանդես եկող Սիրանուշ Ղուկասյանը պարտություն կրեց, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:
Նախորդ 3 տուրերում Հայաստանի հավաքականը հաղթել էր Եգիպտոսին, պարտվել Ռուսաստանին ու Հնդկաստանին: 5-րդ տուրում հայ շախմատիստուհիները կմրցեն ԱՄՆ-ի թիմի հետ, որի կազմում հանդես է գալիս Տաթև Աբրահամյանը:

На проходящем в Астане чемпионате мира по шахматам женская сборная Армении потерпела третье поражение подряд. В четвертом туре армянские шахматистки уступили сборной Китая со счетом 1.5 – 2.5, сообщает пресс-служба НОКА.
Три из четырех партий: Элина Даниелян – Тан Джонгуи, Лилит Мкртчян – Хуан Киан и Анна М.Саркисян – Лей Тингджи закончились вничью, а Сирануш Гукасян проиграла Йиксин Динг.
После четырех игровых дней армянская команда занимает 8-е место среди 10 сборных.
В женском турнире принимают участие сборные Армении, Венгрии, Грузии, Египта, Индии, Казахстана, Китая, России, США и Украины. Чемпионат завершится 15 марта.