Իռլանդացի Քոնոր Մաքգրեգորը հայտարարել է խառը մարտարվեստներում (MMA) կարիերան ավարտելու մասին: Այդ մասին նա հայտնել է Twitter-ում:
Իր ուղերձում նա հաջողություն է մաղթել այդ մարզաձևի մարզիկներին: «Այժմ ես միանում եմ ելույթներն ավարտած նախկին գործընկերներիս»,-գրել է նա:
Թե որն է կարիերան ավարտելու պատճառը, նա չի գրել, հայտնում է «Վեդոմոստին»:
2018-ի աշնանը Քոնոր Մաքգրեգորը պարտվեց դաղստանցի Խաբիբ Նուրմագոմեդովին թեթև քաշային կարգում UFC չեմպիոնի տիտղոսի համար պայքարում: Մենամարտից հետո կողմերի միջև ծեծկռտուք եղավ, երկուսն էլ որակազրկվեցին:
Ինչպես գրում է Championat.com-ը, Մաքգրեգորի որակազրկման ժամկետը լրանում էր 2019-ի ապրիլին: 2019-ին նա մտադիր էր մենամարտել ամերիկացի Դոնալդ Սերոնեի հետ, սակայն վերջինիս հայտագրեցին մեկ այլ մարտիկի հետ մենամարտի համար, գրում է MMA Fighting-ը:
UFC առաջնության առաջին տիտղոսը Մաքգրեգորը նվաճել է 2015-ին: Նա առաջինն էր պատմության մեջ, որը 2 տիտղոսի արժանացավ տարբեր քաշային կարգերում միաժամանակ: Սակայն, 2017-ի նոյեմբերի 27-ին հայտարարվեց, որ իռլանդացին զրկվել է UFC չեմպիոնի կոչումից կիսաթեթև քաշում՝ զիջելով այն բրազիլացի Ժոզե Ալդոյին:

Ирландец Конор Макгрегор объявил о завершении карьеры в смешанных единоборствах (MMA). Об этом он сообщил в Twitter.
В своем обращении он пожелал бывшим коллегам удачи. «Теперь я присоединяюсь к своим бывшим партнерам, которые уже успели отойти от дел», – написал он. Почему именно он решил объявить о завершении карьеры, спортсмен не уточнил, пишут «Ведомости».
Макгрегор – боец смешанных боевых искусств, который непродолжительно выступал также в профессиональном боксе. Спортсмену 30 лет, он бывший чемпион UFC в полулегком и легком весе. Макгрегор входит в списки самых высокооплачиваемых спортсменов и знаменитостей мира по версии Forbes: издание оценивает его состояние в $99 млн.
Осенью 2018 года Макгрегор проиграл бой Хабибу Нурмагомедову из Дагестана за титул чемпиона UFC в легком весе. Ирландец сдался в четвертом раунде из пяти. После окончания поединка между сторонами произошла драка. Оба спортсмена были дисквалифицированы на некоторое время из-за произошедшего.
Как отмечает Championat.com, дисквалификация Макгрегора истекала в середине апреля. В июле 2019 года спортсмен собирался выступить против американца Дональда Серроне, но последнего заявили на бой с другим бойцом, пишет MMA Fighting.