Լոնդնոի «Արսենալը» հավանական է համարում, որ ակումբի և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն անվտանգության նկատառումներով ստիպված կլինի բաց թողնել Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչը «Չելսիի» հետ, որն անցնելու է Բաքվում:
Վճռորոշ խաղը տեղի կունենա մայիսի 29-ին Բավում, «Արսենալը» կհանդիպի «Չելսիի» հետ:
Նշվում է, որ «Արսենալն» ու Մխիթարյանը հիասթափված են, սակայն, ակումբը հնարավոր չի համարում հրաժարվել խաղին մասնակցելուց, քանի որ հաղթանակի դեպքում բավականին մեծ պարգևավճարներ կստանա:
Ավելի վաղ ակումբը հայտնել էր, որ դեռ անվտանգության երաշխիքներ չի ստացել ՈւԵՖԱ-ից, բանակցությունները շարունակվում են: Ակումբը որոշում կկայացնի մինչև հաջորջ շաբաթվա սկիզբը: Հավանականությունը մեծ է, որ հայ ֆուտբոլիստը Բաքու չի մեկնի:

Лондонский клуб «Арсенал» готовится к тому, что армянский полузащитник Генрих Мхитарян вынужден будет пропустить финал Лиги Европы против «Челси», который пройдет в Баку, по соображениям безопасности, пишет The Guardian.
Отмечается, что «Арсенал» и Мхитарян разочарованы положением дел, но клуб не считает возможным отказаться от участия в матче, поскольку в случае победы заработает значительную сумму призовых.
Ранее клуб сообщил, что пока не получил от УЕФА гарантий безопасности для армянина, переговоры продолжаются. Клуб примет решение до начала следующей недели; высока вероятность того, что футболист не отправится в Баку.
Министерство молодежи и спорта Азербайджана ранее сообщило, что власти страны обеспечат безопасность участников финального матча Лиги Европы.