Պորտուգալական «Պորտուի» իսպանացի դարպասապահ Իկեր Կասիլյասը, որը վերջերս սրտամկանի կաթված է տարել, հայտարարել է, որ այժմ առողջության հետ ամեն ինչ կարգին է և որ նա մտադիր է հայտարարել կարիերան ավարտելու մասին, երբ գա ժամանակը:
Ավելի վաղ իսպանական ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ Կասիլյասը կավարտի պրոֆեսիոնալ կարիերան ընթացիկ խաղաշրջանի ավարտին:
«Մի օր կգա այդ պահը, երբ ես կավարտեմ իմ կարիերան: Թույլ տվեք հայտարարել այդ մասին, երբ պահը գա: Այժմ ինձ հանգիստ է պետք: Երեկ ինձ զննել է բժիշկ Ֆիլիպե Մասեդուն: Ամեն ինչ շատ լավ է, այս նորությոնն էլ ուզում եմ կիսել ձեզ հետ»,-գրել է 37-ամյա ֆուտբոլիստը Twitter-ի իր էջում:
Մայիսի 1-ին Կասիլյասը սրտամկանի կաթված է տարել թիմի մարզման ժամանակ: Նա հոսպիտալացվել էր և վիրահատվել Պորտուի հիվանդանոցներից մեկում: 5 օր անց Կասիլյասին դուրս են գրել հիվանդանոցից, հետո նա հայտարարեց, որ վիրահատությունից հետո մի քանի շաբաթ կամ ամիս հանգստանալու է:
Մադրիդի «Ռեալի» կազմում Կասիլյասը 5 անգամ հաղթել է Իսպանիայի առաջնությունում, 3 անգամ ՝ Չեմպիոնների լիգայում, 2 անգամ՝ ՈւԵՖԱ-ի սուպերգավաթում: Իսպանիայի հավաքականի հետ միասին նա դարձել է աշխարահի չեմպիոն և երկու անգամ Եվրոպայի չեմպիոն:

Испанский вратарь португальского «Порту» Икер Касильяс, переживший инфаркт, заявил, что сейчас у него со здоровьем все в порядке и что он намерен объявить о завершении карьеры, когда придет время.
Ранее испанские СМИ сообщили, что Касильяс закончит профессиональную карьеру по окончании текущего сезона.
«Однажды придет день, когда я завершу карьеру. Позвольте мне объявить об этом, когда наступит нужный момент. Сейчас я сохраняю спокойствие. Вчера меня осмотрел доктор Филипе Маседу. Все очень хорошо, этими новостями я и хочу поделиться с вами», – написал 37-летний испанский голкипер на своей странице в Twitter.
Касильяс 1 мая перенес инфаркт миокарда на тренировке команды. Он был госпитализирован и прооперирован в одной из больниц Порту. Спустя пять дней Касильяс был выписан из больницы, затем он заявил, что после операции отдохнет в течение нескольких недель или месяцев.
В составе мадридского «Реала» Касильяс пять раз выигрывал чемпионат Испании, трижды побеждал в Лиге чемпионов, дважды выигрывал Суперкубок УЕФА. Вместе со сборной Испании он становился чемпионом мира и дважды чемпионом Европы.