Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Գևորգ Լոռեցյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ Երևանում կառուցվելիք Ազգային մարզադաշտը կլինի միջազգային ստանդարտներին համապատասխան և կտեղավորի մոտ 35-40,000 հանդիսական:
«Դեռևս ապրիլ ամսվա վերջին մեկնել էի ԱՄՆ, որպեսզի տեղում բանակցություններ վարեմ հնարավոր ներդրողի հետ: Ամերիկյան ներդրողն արդեն իսկ պաշտոնական առաջարկ է կազմել և ուղարկել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարություն: Ներդրողը պատրաստ է մինչև $300 մլն-ի ներդրում կատարել Հայաստանում ՈՒԵՖԱ-ի 4-րդ կարգի մարզադաշտ կառուցելու համար», – ասել է Լոռեցյանը:
Փոխնախարարը նշել է, որ մարզադաշտը կառուցվելու է Երևան համայնքի տարածքում, քանի որ ՈՒԵՖԱ-ի 4-րդ կարգի մարզադաշտ ունենալ Երևանից դուրս՝ նշանակում է հնարավորություն չունենալ ընդունել միջազգային ամենաբարձր մակարդակի հանդիպումներ, ինչպիսին են եվրոպական եզրափակիչները կամ Եվրոպայի առաջնության խաղերը:

Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport Gevorg Loretsyan has revealed that a national Stadium with a capacity of 35,000-40,000 will be built in Yerevan and is set to comply with international standards.
“I left for the United States in late April to negotiate the matter with a possible investor,” Loretsyan said in a Facebook post.
“An official proposal has already been sent to the Ministry of Education, Science, Culture and Sport.”
According to the Deputy Minister, the investor is ready to make investment worth as much as $300 million to build a UEFA Category 4 stadium in Armenia.
Though it was initially decided to build the national stadium in one of the provinces, Loretsyan said the facility will be constructed in Yerevan to allow the Armenian capital to host top-level international fixtures, such as the European Cup or European Championship matches.