ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ 2019 թվականի առաջին կիսամյակում Հայաստանից շոկոլադի արտահանումն աճել է 30.3%-ով:
Ավելի վաղ հայտնել էին, որ 2019 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին 2018 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ալկոհոլային տարբեր խմիչքների արտադրությունը երկնիշ աճ է գրանցել։
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալների համաձայն, կոնյակի արտադրությունը հաշվետու ժամանակահատվածում աճել է 44%-ով, վիսկունը՝ 15%-ով, օղունը՝ 37%-ով, գինունը՝ 43%-ով , գարեջրինը՝ 19.6%-ով։

Prime Minister Nikol Pashinyan has revealed in a Facebook post that export of chocolate from Armenia has grown by 30.3% in the first six months of 2019.
It was reported earlier that alcohol production saw double-digit growth in January-June 2019 year-on-year.
The production of brandy expanded by 44% in the reporting period, while that of vodka, wine and beer grew by 37%, 43% and 19.6%, respectively.
Also, 23% more mineral and carbonated waters were produced in the first six months of 2019, official statistics reveals.