Netflix սթրիմինգային ծառայությունը հայտարարել է, որ մտադիր է կատակերգական Agent King («Գործակալ թագավորը») սերիալ նկարահանել երգիչ Էլվիս Փրեսիի մասին:
Սերիալային Էլվիսը գաղտնի կառավարական ծրագրի գործակալ կդառնա՝ պաշտպանելու համար երկիրը «մութ ուժերից»: Միևնույն ժամանակ Փրեսլին կշարունակի ռոքն ռոլի աստղի կարիերան, գրում է Bird in Flight-ը Variety-ի վրա հղումով:
Սերիալի անոնսը նվիրվում է երաժշտի մահվան 42-րդ տարելիցին: Փրեսլին վախճանվել է 1977-ի օգոստոսի 16-ին: Սերիալի համահեղինակներից է երգչի այրին՝ Փրիսցիլլա Փրեսլին: «Վաղ մանկությունից Էլվիսը երազել է սուպերհերոս դառնալ, որը պայքարում է հանցավորության դեմ և փրկում է աշխարհը: «Գործակալ թագավորը» թույլ է տալիս նրան դա անել»,-ասել է նա:
Սցենարը գրելու է Մայք Առնոլդը, որն աշխատել է լրտեսների մասին «Արչեր» մուլտֆիլմի վրա: Նախագծի հեղինակները չեն հայտնել, թե երթ կհայտնվի սերիալը հարթակում:

19 Август 2019 - 12:29 AMT
Стриминговый сервис Netflix объявил о своих планах выпустить комедийный сериал Agent King («Агент Король») о певце Элвисе Пресли.
Сериальный Элвис станет агентом секретной правительственной программы, чтобы защищать страну «от темных сил». В то же время Пресли будет продолжать свою карьеру звезды рок-н-ролла, пишет Bird in Flight со ссылкой на Variety.
Анонс сериала приурочен к 42-й годовщине со дня смерти музыканта: Элвис Пресли скончался 16 августа 1977 года.
Одним из соавторов предстоящего сериала является вдова певца Присцилла Пресли. «С раннего детства Элвис мечтал стать супергероем, борющимся с преступностью и спасающим мир. «Агент Король» позволяет ему сделать это», — сказала она.
Сценарий для «Агента Короля» напишет Майк Арнольд, который работал над мультфильмом о шпионах «Арчер». Авторы проекта не сообщили, когда сериал появится на платформе.