Հեղինակավոր Moody's միջազգային վարկանշային գործակալությունը բարձրացրել է Ամերիաբանկին շնորհած վարկանիշները, մասնավորապես.
• ազգային արժույթով երկարաժամկետ ավանդների B1 վարկանիշը սահմանել է Ba3
• արտարժույթով երկարաժամկետ ավանդների B2 վարկանիշը` B1
• կոնտրագենտի ռիսկի երկարաժամկետ Ba3 վարկանիշը` Ba2:
Վարկանիշի վերանայումը պայմանավորված է Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշի բարձրացմամբ` B1-ից («դրական» հեռանկարով) մինչև Ba3` «կայուն» հեռանկարով: Փոփոխությունը տեղի է ունեցել 2019թ. օգոստոսի 27-ին:
Ազգային արժույթով երկարաժամկետ ավանդների վարկանիշի` B1-ից մինչև Ba3 բարձրացման հիմքում է Ամերիաբանկի վարկունակության բազային գնահատականների (Baseline Credit Assessments) բարձրացումը b1-ից մինչև ba3, որը պայմանավորված է Հայաստանի բանկային հատվածի մակրո ցուցանիշների բարելավմամբ և Ամերիաբանկի մշտապես բարձր և կայուն ֆինանսական ցուցանիշներով, մասնավորապես`
• ակտիվների բարձր որակով
• ամուր դիրքով ըստ կապիտալի
• բարձր շահութաբերությամբ և
• իրացվելիության բավարար մակարդակով և միջոցների ներգրավման դիվերսիֆիկացված աղբյուրներով:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:

Рейтинговое агентство Moody's повысило следующие рейтинги Америабанка:
Долгосрочный рейтинг банковских депозитов в национальной валюте Ba3 имеет прогноз «положительный» ввиду положительного прогноза рейтинга государственного долга Ba3, а долгосрочный рейтинг банковских депозитов в иностранной валюте B1, являющийся наивысшим возможным рейтингом для армянских банков, ограничен максимальным порогом депозитов в иностранной валюте в Армении и имеет прогноз «стабильный».
Долгосрочный рейтинг банковских депозитов в национальной валюте Ba3 отражает следующие показатели Америабанка:
• Высокие качественные показатели активов и способность поглощения убытков, о чем свидетельствуют высокие буферы капитала, доходность и достаточное покрытие убытков по проблемным кредитам
• Диверсифицированный профиль деятельности и сильные позиции на местном рынке
• Достаточный уровень ликвидности и диверсифицированная база фондирования.
Америабанк – динамично развивающийся банк в Армении, один из крупнейших и наиболее стабильных финансовых институтов страны. Сегодня Америабанк – универсальный банк, предоставляющий полный пакет корпоративных, инвестиционных и розничных банковских услу, и по итогам I полугодии 2019 года лидер банковского сектора Армении основным показателям (активы, обязательства, кредитный портфель, чистая прибыль и капитал).