Թոդ Ֆիլիպսի «Ջոկեր» նոր ֆիլմը պատմության մեջ ամենաբարձր գնահատված կինոկոմիքսն է: Տվյալները վերցվել են International Movie Database (IMDb) կայքից:
Ֆիլմի վարկանիշը, որն էկրան կբարձրանա հոկտեմբերին, 9,7 միավոր է 10-ից: Ֆիլմն առաջ է անցել Քրիսթոֆեր Նոլանի «Սև ասպետից», որը 9 միավոր է հավաքել IMDb-ում: Ավելին, «Ջոկերն» առաջ է անցել նաև ամենամեծ հասույթ ունեցող «Վրիժառուները. Վերջաբան» ֆիլմից, որը գնահատվել է 8,6 միավոր, գրում է «Իզվեստիան»:
Օգոստոսի 28-ին համացանցում հրապարակվել է «Ջոկերի» եզրափակիչ թրեյլերը, իսկ համաշխարհային պրեմիերան տեղի է ունեցել օգոստոսի 31-ին Վենետիկի փառատոնում: Ֆիլմի ցուցարդությունն աժիոտաժ և մեծ հերթեր է առաջացրել:
Հատկապես քննադատների մեծ գնահատանքին է արժանացել Խոակին Ֆենիքսի խաղը, որը գլխավոր դերն է կատարում: Ֆիլմում նկարահանվել է նաև Ռոբերտ դե Նիրոն:
Ֆիլմը պատմում է Բեթմենի հակառակորդ Արթուր Ֆլեքի մասին, որը տառապում է մենթալ խնդիրներից և ընտանեկան անախորժություններից և որից հասարակությունը երես է թեքել:

Although it won’t be released for another month, the film – from "The Hangover" director Todd Phillips – has racked up a staggering 9.7 rating out of a possible 10 on IMDb, The Independent reports.
For comparison, "Avengers: Endgame", which is the world’s highest-grossing film of all time, sits at 8.6 while Christopher Nolan’s "The Dark Knight" has nine.
It’s worth noting that this rating is likely to change when the film actually gets released, but its high score predicts big things for the film, which stars Joaquin Phoenix as a reimagined version of the DC villain named Arthur Fleck.
The film received an eight-minute standing ovation following its Venice Film Festival premiere at the weekend with the majority of critics praising the film and Phoenix’s performance.