Եվրոպայի 2020թ. առաջնության ընտրական փուլի Ուկրաինայի դեմ խաղում պորտուգալացի հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն իր պրոֆեսիոնալ կարիերայում 700-րդ գնդակն է իրացրել: Գնդակը հայտնվել է հակառակորդ թիմի դարպասում 11 մետրանոցի իրացման արդյունքում: Պորտուգալիայի հավաքականը զիջել է Ուկրաինային 1:2 հաշվով:
«Ես չեմ գնում նրանց ետևից, նրանք են ինձ հետևում: Ես արդեն մտածում եմ վաղվա օրվա մասին, թիվ 701 գոլի մասին իմ հաջորդ խաղում»,-ասել է Ռոնալդուն, գրում է «Կոմերսանտը»:
Ընդհանուր առմամբ պորտուգալացին 450 գոլի հեղինակ է դարձել Մադրիդի «Ռեալի« կազմում, 118-ի՝ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կազմում, 95-ի՝ Պորտուգալիայի հավաքականի, 32-ի՝ «Յուվենտուսի» և 5-ի՝ «Սպորտինգի» կազմում:
Ռոնալդուն 3 անգամ ճանաչվել է լավագույն ֆուտբոլիստ FIFA-ի վարկածով, երկու անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակ» մրցանակի, ճանաչվել է լավագույն ռմբարկուն Եվրոպայի առաջնության պատմության մեջ և Պորտուգալիայի հավաքականի ամենաարդյունավետ հարձակվողը:
Ռոնալդուից ավելի շատ գոլերի հեղինակ է դարձել ընդամենը 5 ֆուտբոլիստ՝ Յոզեֆ Բիցան (805), Ռոմարիոն (772), Պելեն (767), Ֆերենց Պուշկաշը (746) և Գերդ Մյուլլերը (735): Առաջին տասնյակում ևս մեկ գործող ֆուտբոլիստ կա՝ Լիոնել Մեսսին, որը 672 գոլի հեղինակ է դարձել:

Cristiano Ronaldo scored the 700th goal of his senior career as Portugal fell to a 2-1 defeat to Ukraine in Monday, october 14's Euro 2020 qualifier in Kiev, putting him in a very exclusive club that includes some of the game's greats, ESPN reports.
Ronaldo had the chance to pass the milestone in Friday's match against Luxembourg, but he was only able to find the net once in Lisbon, sinking a delectable chip shortly after the hour mark to take his total to 699.
But the 34-year-old would not be denied against Ukraine, scoring a consolation goal from the penalty spot in the 72nd minute with Portugal already trailing 2-0 to the Group B leaders.
"Records come naturally, I don't look for them, records are looking for me," Ronaldo said after the match.
Some outlets reported Ronaldo reaching the 700-goal milestone on Friday after his goal in Portugal's 3-0 win over Luxembourg. The difference was a goal against Real Sociedad in 2011, which Real Madrid teammate Pepe said belonged to his fellow Portugal international to help out in a tight race for the Pichichi award (as La Liga's top scorer) against Barcelona's Lionel Messi for the league's top scorer that year.