Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը Իտալիայի հետ խաղում 9:1 հաշվով պարտությունից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է, որ այդ կատարյալ ֆիասկոն արտացոլում է հայկական ֆուտբոլի իրավիճակը:
Նա նշել է, որ հավաքականի ղեկը ստանձնելուց պատկերացրել է, որ կարող է նման բան լինել, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Կարելի է ասել, որ ամբողջ հարվածը վերցրել եմ ինձ վրա։ Այսօր միգուցե սխալ է ասել, որ մենք ազգային հավաքականով էինք ներկայացել, այլ ներկայացել էինք ուղղակի հավաքականով, որովհետև հավաքականի գրեթե ամբողջ հիմնական կազմը խնդիրների, վնասվածքների պատճառով չկա։ Եթե ղեկավարությունը կորոշի, որ այս ամենի մեղքը իմն է, ես պատրաստ եմ վաղն ամեն ինչ վերջացնել։ Եթե ղեկավարությունը կորոշի, որ ես շարունակեմ աշխատանքները, ես ամեն ինչ, ամբողջովին պետք է փոխեմ, որովհետև, ըստ իս, ոչ մի բան չի համապատասխանում ազգային հավաքականին, անգամ մտածելակերպը»,- ասել է Ա. Խաշմանյանը։
Նա նշել է, որ նման հաշվով պարտություններից հետո ոչ մի պատճառաբանություն չի կարելի բերել և ինքն ասել է այն ամենը, ինչ մտածում է:
Եվրո-2020-ի J խմբում Հայաստանի թիմը գրավել է նախավերջին տեղը՝ անցնելով միայն Լիխտենշտեյնին։
Աբրահամ Խաշմանյանը Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզիչ է նշանակվել նոյեմբերի 6-ից: Պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2020 թ. նոյեմբերի 30-ը:

Armenia coach Abraham Khashmanyan has offered “to resign tomorrow” after a 9-1 defeat to Italy, only his second game in charge, Football Italia says.
The notoriously fiery tactician is the third coach on the Armenia bench during this Euro 2020 qualifying campaign.
He was only appointed a few weeks ago and made his debut in a 1-0 home loss to Greece, but that was no preparation for the humiliation in Palermo.
“Tonight’s game unfortunately reflects the image of Armenian football right now,” insisted Khashmanyan in his press conference on Monday, November 18.
“From the moment I took the job, I said that this was going to be the situation. I take responsibility, it is all my fault. We came here without so many of our talents.
“If the Federation thinks it is my fault, then I can resign tomorrow. If not, if the Federation decides that I should continue with my work, then I must completely revamp this team, because in my view nothing is working as it should.
“Unfortunately, we did nothing today. There’s not much to say after a defeat like that. I just speak the truth.”