Իսրայելում տեղի ունեցած ծանրամարտի Եվրոպայի Մ-15 և Մ-17 առաջնություններում Հայաստանի ներկայացուցիչները 13 մեդալ են նվաճել երկամարտում:
Մինչև 17 տարեկանների առաջնությունում Եվրոպայի չեմպիոն են դարձել Լիանա Գյուրջյանը (+81 կգ) և Գառնիկ Չոլակյանը (49 կգ): Արծաթե մեդալի են արժանացել Մելինա Խաչատրյանը (71 կգ), Մարգարիտա Առաքելյանը (81 կգ), Գևորգ Ղահրամանյանը (89 կգ) և Գարիկ Կարապետյանը (96 կգ), իսկ Արա Պողոսյանն (61 կգ) ու Պետրոս Պետրոսյանը (102 կգ) դարձել են բրոնզե մեդալակիր, հայտնում է ՀԱՕԿ մամուլի ծառայությունը:
Մինչև 15 տարեկանների պայքարում Եվրոպայի փոխչեմպիոնի կոչմանն արժանացել են Ալեքսանդրա Գրիգորյանը (49 կգ), Ջուլիետա Ավանեսյանը (+81 կգ), Գարիկ Ոսկանյանը (49 կգ), Ռաֆիկ Մինասյանը (55 կգ) և Ալբերտ Թումասյանը (+102 կգ):

16 Декабрь 2019 - 14:16 AMT
На состоявшихся в Израиле чемпионатах Европы по тяжелой атлетике U-15 и U-17 представители Армении завоевали 13 медалей по сумме двоеборья. Об этом сообщает пресс-служба НОКА.
Чемпионами Европы до 17-и лет стали Лиана Гюрджян (+81 кг) и Гарник Чолакян (49 кг). Серебряные медали завоевали Мелина Хачатрян (71 кг), Маргарита Аракелян (81 кг), Геворг Каграманян (89 кг) и Гарик Карапетян (96 кг), а Ара Погосян (61 кг) и Петрос Петросян (102 кг) стали бронзовыми медалистами.
На турнире до 15 лет званий вице-чемпионов Европы удостоились Александра Григорян (49 кг), Джульета Аванесян (+81 кг), Гарик Восканян (49 кг), Рафик Минасян (55 кг) и Альберт Тумасян (+102 кг).