Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ ընտրվեց Արմեն Մելիքբեկյանը:
Նրա օգտին քվեարկել է 13 հոգի, մյուս թեկնածուի՝ Թովմաս Գրիգորյանի օգտին քվեարկել է 7 հոգի, 3 քվեաթերթիկ համարվել է անվավեր:
Հաշվիչ հանձնաժողովն արձանագրել է, որ քվեարկությանը մասնակցել է 23 պատվիրակ, մեկ պատվիրակ ներկա չի եղել և մեկ պատվիրակ չի քվեարկել՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ չներկայացնելու պատճառով:
ՀՖՖ նախագահի պաշտոնի համար պայքարում էին երկու թեկնածու՝ «Լոռի» ակումբի նախագահ Թովմաս Գրիգորյանը և ՀՖՖ գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանը: Ավելի վաղ ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում առաջադրված «Անի» ֆուտբոլային ակումբի ղեկավար Խորեն Հովհաննիսյանը հանել էր իր թեկնածությունն ու հայտարարել, որ սատարում է Արմեն Մելիքբեկյանին:
Նոյեմբերի 21-ին ՀՖՖ նախկին ղեկավար Արթուր Վանեցյանը ներկայացրեց հրաժարականի դիմում: Վանեցյանի հետ հրաժարական տվեց նաև հիմնականում իշխանական կազմ ունեցող գործկոմը: Նախկին ԱԱԾ ղեկավարը ՀՖՖ նախագահի պաշտոնից հեռացավ լարված մթնոլորտում՝ նշելով, սակայն, որ իր այդ քայլը հայկական ֆուտբոլի առողջացման համար է և ինքն իր վրա է վերցնում Իտալիայի հավաքականից 9-1 հաշվով կրած պարտության պատասխանատվությունը:

Secretary General of the Football Federation of Armenia (FFA) Armen Melikbekyan was elected as the President of the Federation on Monday, December 23.
13 members of the commission tasked to choose a new President voted in favor of Melikbekyan, 7 others voted for the second candidate, president of the Lori football club Tovmas Grigoryan, while three ballots were considered invalid.
Former FFA President, ex-Director of the National Security Service Artur Vanetsyan submitted his resignation in late November, with the Executive Committee following suit almost immediately.
Vanetsyan’s resignation came amid tensions surrounding the dire performance of the national squad, but the former NSS chief said he resigns to pave the way for the improvement of the Armenian football.