Հայտնի ֆուտբոլիստ Զլատան Իբրահիմովիչը պայմանագիր է կնքել իտալական «Միլանի» հետ, ասվում է ակումբի կայքում։ Իտալական ակումբի հետ պայմանագրի ժամկետը մինչև 2019/20 խաղաշրջանի ավարտն է՝ ևս մեկ տարով երկարացնելու հնարավորությամբ։
Իբրահիմովիչը 38 տարեկան է։ Նրա վերջին ակումբը «Լոս Անջելես Գելաքսին» է։ Ամերիկյան ակումբի կազմում Իբրահիմովիչը հանդես է եկել 2018-ի մարտից մինչև 2019-ի նոյեմբեր։
Իբրահիմովիչն արդեն հանդես եկել է «Միլանում» 2010-2012թթ։ Ակումբի կազմում նա դարձել է Իտալիայի չեմպիոն և Իտալիայի Սուպերգավաթի տիտղոսակիր։

Шведский футболист Златан Ибрагимович подписал контракт с итальянским «Миланом», сообщается на сайте клуба. Соглашение форварда с итальянским клубом рассчитано до конца сезона-2019/20 с возможностью продления еще на один год.
Ибрагимовичу 38 лет. Последним клубом футболиста был «Лос-Анджелес Гэлакси», за американскую команду швед выступал с марта 2018-го по ноябрь 2019 года.
Ибрагимович уже выступал за «Милан» в 2010–2012 годах. Вместе с клубом он становился чемпионом Италии и обладателем Суперкубка Италии.