Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Դավոսում Mitsubishi Heavy Industries ընկերության խորհրդի նախագահ Շունիչի Միանագայի հետ խոսել է Հայաստանում Mitsubishi Heavy Industries-ի առաջատար տեխնոլոգիաների, փորձի կիրառման հնարավորությունների մասին: Նրանք քննարկել են նաև փոխգործակցության հնարավորությունները:
Շունիչի Միանագան նաև Mitsubishi Group ընկերության խորհրդի անդամ է:
Անդրադառնալով ATOM (Advanced Tomorrow) նախագահական նախաձեռնությանը, որի նպատակն է զարգացնել նորագույն տեխնոլոգիաները՝ հիմնված արհեստական բանականության, մեծ տեղեկատվության կառավարման և մաթեմատիկական մոդելավորման վրա, զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ այս ոլորտում կարող են գործակցել։
Նախագահ Սարգսյանը և Շունիչի Միանագան մտքեր են փոխանակել նաև միջուկային վառելիքի և միջուկային թափոնների կառավարման խնդիրների վերաբերյալ:
Mitsubishi Group-ն աշխարհի խոշորագույն արդյունաբերական և տեխնոլոգիական ընկերություններից է:
Արմեն Սարգսյանը Դավոսում մեկնարկած Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպում է աշխարհի առաջատար ընկերությունների և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:

Armenian President Armen Sarkissian met the Chairman of the Board of Mitsubishi Heavy Industries, Shunichi Miyanaga, on Tuesday, January 21. The two had earlier met in Tokyo.
Sarkissian is holding meetings with representatives of the world’s leading companies and business community on the sidelines of the World Economic Forum in Davos.
They discussed ways of cooperation, opportunities of application in Armenia of Mitsubishi Heavy Industries’ advanced technologies and expertise.
The sides weighed in on the ATOM (Advanced Tomorrow) Presidential initiative, which is aimed at the development of modern technologies based on artificial intelligence, management of large volumes of data and mathematical modeling, and agreed that they could become partners in this area.