HBO հեռուստաալիքը հայտարարել է, որ սերիալ կնկարահանի The Last of Us («Մեզանից վերջինները») խաղի հիման վրա: Սցենարը կգրեն Քրեյգ Մեյզինը, որը հայտնի է «Չերնոբիլ» սերիալով, և Նիլ Դրաքմանը, որը հայտնի է Naughty Dog օրիգինալ խաղով:
Խաղի ադապտացիան PlayStation Productions ընկերության առաջին հեռուստանախագիծը կլինի, որն արդեն զբաղվում է Uncharted-ի հիման վրա լիամետրաժ ֆիլմի նկարահանմամբ, գրում է Life Hacker-ը:
The Last of Us խաղի գործողությունը ծավալվում է հետապոկալիպտիկ ապագայում՝ նախկին ԱՄՆ տարածքում, գլոբալ պանդեմիայից 20 տարի անց: Սյուժեի կենտրոնում մաքսանենգ Ջոելն է և դեռահաս աղջիկ Էլլին:
Դեռևս հայտնի չէ, թե երբ կցուցադրվի սերիալը:
The Last of Us-ն առաջին անգամ ներկայացվել է PlayStation 3-ի համար՝ 2013-ին: Այն բազմաթիվ մրցանակների է արժանացել, այդ թվում՝ որպես տարվա լավագույն խաղացող: 2014-ին թողարկվել է թարմացված տարբերակը PlayStation 4-ի համար՝ The Last of Us Remastered: Այժմ Naughty Dog-ը մշակում է The Last of Us Part 2 խաղը, որի թողարկումը նախատեսվում է 2020-ի տարեվերջին:

6 Март 2020 - 09:15 AMT
Сценаристами и продюсерами проекта станут шоураннер вышедшего на HBO в мае 2019 года мини-сериала «Чернобыль» Крейг Мейзин и Нил Дракманн — сценарист и креативный директор обеих частей The Last of Us, пишет Meduza.
Сюжет сериала будет основан на событиях первой части The Last of Us, но также затронет и вторую часть. Дата выхода шоу пока не объявлена.
Игра The Last of Us вышла в 2013 году и многими критиками называлась одной из лучших игр года и — впоследствии — десятилетия. Действие игры происходит в постапокалиптическом будущем спустя 20 лет после глобальной пандемии, вызванной опасно мутировавшим грибком.
Сиквел оригинальной игры выйдет 29 мая 2020 года. Его действие будет развиваться спустя пять лет после событий первой части.