Կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար Ryanair բյուջետային ավիաընկերությունը կասեցրել է դեպի Իտալիա և այդ երկրից բոլոր չվերթերը, հայտնել են ավիաընկերությունից, փոխանցում է The Journal-ը։
Մարտի 11-ից մինչև ապրիլի 8-ը կդադարեցվեն բոլոր ներքին չվերթներն Իտալիայում: Մարտի 13-ից մինչև ապրիլի 8-ը կդադարեցվեն դեպի Իտալիա բոլոր միջազգային չվերթերը:
Նշվում է, որ բոլոր ուղևորներն էլեկտրոնային նամակով ծանուցումներ են ստացել՝ իրենց թռիչքների դադարեցման մասին: Ուղևորները, որոնք իրենց երկրներ են ցանկանում վերադառնալ, մինչև մարտի 13-ը կարող են թռչել համապատասխան չվերթերով:
Տուժած ուղևորները կկարողանան ամբողջական փոխհատուցում ստանալ կամ «ճանապարհորդական կրեդիտ»՝ Ryanair-ի թռիչքներից առաջիկա 12 ամսում օգտվելու համար:
Մարտի 9-ի երեկոյան ավիաընկերությունը հայտարարել էր, որ կորոնավիրուսի տարածման պատճառով կրճատել է դեպի Իտալիա պլանավորված թռիչքների ժամանակացույցը: Իտալիան դարձել է Եվրոպայում կորոնավիրուսի տարածման օջախը. մարտի 10-ի դրությամբ երկրում մոտ 9172 վարկված կա, մահվան մոտ 463 դեպք: Ամբողջ Իտալիայում վիրուսի պատճառով կարանտին է հայտարարված:

10 Март 2020 - 14:19 AMT
Ирландская авиакомпания Ryanair из-за распространения коронавируса временно прекращает все рейсы в Италию и из нее, а также внутренние рейсы по Италии. Об этом сообщила пресс-служба лоукостера.
Авиасообщение будет прервано с 13 марта до 8 апреля. Внутренние перелеты по Италии Ryanair прекратит с 11 марта до 8 апреля.
Причина отмены авиарейсов – решение правительства Италии установить карантин во всей стране из-за распространения коронавируса.
Как отмечает авиакомпания, все пострадавшие пассажиры получили по электронной почте уведомления об отмене рейсов. Пассажиры могут бесплатно получить билет на более ранний рейс Ryanair, который будет выполняться до полуночи 13 марта. Пострадавшие пассажиры смогут выбрать между полным возмещением или кредитом, который можно использовать на рейсах Ryanair в течение следующих 12 месяцев.
Ryanair выполняет рейсы из Еревана в Рим и Милан.
Ранее МИД Армении призвал граждан РА строжайшим образом воздержаться от визитов в Италию, а находящихся в данный момент в Италии граждан РА – немедленно прервать путешествие и вернуться в Армению.