Ֆուտբոի Եվրոպայի առաջնությունը, որը կորոնավիրուսի պատճառով տեղափոխվել է 2021թ․, կանցկացվի այն նույն 12 քաղաքում, որոնք պետք է ընդունեին ԵԱ-2020-ի մասնակիցներին։
«Մենք մտադիր ենք միջոցառումներն անցկացնել նույն քաղաքներում, նույն մարզադաշտերում, որոնք նախատեսված էին»,- ասել է ՈւԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը, տեղեկացնում է Deutsche Welle-ն՝ AP-ին հղումով։
Ըստ նրա՝ եթե ինչ-որ դժվարություններ առաջանան, կարելի է սահմանափակվել 11, 9 կամ ավելի քիչ քանակի մարզադաշտերով։ Բայց, ըստ պլանի՝ ամեն ինչ մնում է ինչպես կա։
Ֆուտբոլային հանդիպումներն անցնելու են Մյունխենում, Հռոմում, Ամստերդամում, Կոպենհագենում, Բիլբաոյում, Սանկտ Պետերբուրգում, Բուխարեստում, Բուդապեշտում, Բաքվում, Գլազգոյում, Դուբլինում և Լոնդոնում։ Երկու կիսաեզրափակիչն ու եզրափակիչը կայանալու են Լոնդոնում։
Աշխարհում կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով մարտի 17-ին ՈւԵՖԱ գործկոմը որոշում է կայացրել ֆուտբոլի ԵԱ-2020-ը մեկ տարով հետաձգելու մասին՝ առաջնությունը տեղի կունենա 2021-ին։

UEFA President Aleksander Čeferin has said that the matches of the now postponed 2020 European Championship will be held in the same venues in 2021.
The Championship has been pushed back one year due to the coronavirus pandemic. “The plan is to have the same venues, the same cities, the same stadiums. But if anything gets complicated, then we can as well do it with 11, then nine or less stadiums," Čeferin told the Associated Press.
"But the plan is that everything stays the same. “We are thinking of postponing this Women’s Euro as well and Under-21 championship as well. We will have to postpone both because I don’t think that we should cannibalize the women’s Euro with the men’s Euro just one month before.”
The tournament was due to have been held from 12 June to 12 July across 12 countries, including England, Scotland and the Republic of Ireland.