Բանկերի կողմից վերանայված վարկերի ծավալը կազմում է մոտ 200 միլիարդ դրամ, ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մարտի 20-ից մինչև օրս Հայաստանի բանկերը վերանայել են 96,838 ֆիզիկական անձանց և 3395 իրավաբանական անձանց վարկերի պայմաններ:
Վերանայված վարկերի ճնշող մասի դեպքում բանկերը տվել են վարկային արձակուրդ՝ երբեմն մի քանի ամսով»,- ասվում է գրառման մեջ:
Հայաստանում գործող բազմաթիվ բանկեր «վարկային արձակուրդ» են տրամադրում իրենց հաճախորդներին՝ կապված կորոնավիրուսի պատճառով երկրում հայտարարված արտակարգ դրության հետ։ Մինչև 6 ամսով կհետաձգվեն հիփոթեքային վարկերի հետ կապված պարտավորությունները։

С 20 марта по настоящее время банки Армении пересмотрели условия кредитования 96,838 физических и 3395 юридических лиц. Об этом сообщил премьер-министр республики Никол Пашинян.
«В случае подавляющей части пересмотренных кредитов банками был предоставлен кредитный отпуск, иногда на несколько месяцев. Объем пересмотренных кредитов составляет около 200 млрд драмов (более $408 млн)», – отметил Пашинян.
В Армении, по состоянию на утро 27 марта, выявлено 329 случаев коронавируса, 28 человек выздоровели. 26 марта была зарегистрирована первая смерть от последствий коронавируса.