Լոնդոնի «Արսենալը» կրկին մերժել է «Ռոմայում» վարձակալությամբ հանդես եկող կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի վերաբերյալ իտալական ակումբի առաջարկը, գրում է The Express-ը։
Սա «Ռոմայի» արդեն երկրորդ առաջարկն է Մխիթարյանի վերաբերյալ, որն անգլիական ակումբը մերժում է։ «Ռոման» 10 մլն ֆունտ է առաջարկել, սակայն «Արսենալը» 18 մլն ֆունտ է ուզում։
Ըստ պարբերականի` իտալացիները կարող են հրաժարվել Մխիթարյանին ձեռք բերելու գաղափարից և գնել Պեդրոյին «Չելսիից»։
Մխիթարյանն ընթացիկ խաղաշրջանում 17 հանդիպման է մասնակցել «Ռոմայի» կազմում՝ 6 գոլի և գոլային 4 փոխանցման հեղինակ դառնալով։ Իտալական ակումբը լոնդոնյան «Արսենալից» վարձակալել է նրան մինչև խաղաշրջանի ավարտը։

Arsenal have reportedly rejected two offers made by Roma for the transfer of midfielder Henrikh Mkhitaryan, Express reveals.
Mkhitaryan has been on loan at Roma throughout the season.
The Serie A club have had two bids, the last one of around £10 million ($12 million) rejected by the Gunners for the Armenia international.
Arsenal want around £18m ($22m) for the winger, with the Italian club keen to make the move permanent.
Former Manchester United star Mkhitaryan has told friends that he is prepared to take a pay cut to make the move happen and told Arsenal he would like to go, but the two clubs have been unable to agree a fee, though an extension of the loan agreement could be possible.