«Արմենիա» ավիաընկերությունը մայիսի 17-ին ծրագրում է իրականացնել 2 չվերթ՝ Երևան-Վորոնեժ-Երևան ու Երևան-Թել Ավիվ-Երևան ուղղություններով, հայտնել է ընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը։
«Կարևոր է իմանալ, որ ՀՀ-ից ՌԴ կամ Իսրայել կարող են մեկնել բացառապես տվյալ երկրի քաղաքացիություն կամ ժամանակավոր կացություն ունեցող քաղաքացիները, իսկ Հայաստան կարող են ժամանել միայն ՀՀ քաղաքացիները: Բոլոր այն քաղաքացիները, որոնք արդեն իսկ ունեն ձեռք բերված ավիատոմսեր մարտի և ապրիլի համար, կարող են փոխարինել իրենց տոմսերը հիշյալ չվերթի տոմսերով առանց հավելյալ տուգանքի»,- գրել է Խաչատրյանը:
Նա հայտնել է նաև, որ ավիատոմսերի վաճառքը կիրականացվի բացառապես ավիաընկերության պաշտոնական կայքում: Արտակարգ իրավիճակի երկարացման կամ պարտադիր մեկուսացման պայմանների դեպքում չվերթներն իրականացվելու են միայն ՀՀ ԱԳՆ-ի համաձայնությամբ:
Տոմսերի հերթագրման և պահանջարկը հասկանալու համար պետք է հայտ ներկայացնել [email protected] կամ [email protected] հասցեներին, կամ զանգահարել 011747777 հեռախոսահամարին մինչև ապրիլի 30-ը ներառյալ:
Աշխարհում կորոնավիրուսի պանդեմիա է, վիրուսի տարածումը կանխելու համար խիստ սահմանափակված է նաև երկրների միջև ավիահաղորդակցությունը։ Մարտի 14-ից մինչ օրս Հայաստան է վերադարձել մոտ 22,000 ՀՀ քաղաքացի։ Մարտի 16-ից մինչր մայիսի 14-ը ՀՀ-ում արտակարգ դրություն է կորոնավիրուսի պատճառով։

28 Апрель 2020 - 07:15 AMT
Авиакомпания «Армения» 17 мая планирует выполнить два рейса по маршрутам Ереван-Воронеж-Ереван и Ереван- Тель-Авив -Ереван.
По словам заместителя гендиректора компании Геворга Хачатряна, чтобы понять вопросы со спросом на билеты и списками, авиакомпания просит представить заявку на электронные адреса [email protected] или [email protected], либо позвонить на номер +374 11 747777 до 30 апреля включительно.
«Важно знать, что из Армении в Россию или Израиль могут вылететь исключительно граждане этих стран или имеющие вид на временное жительство. В Армению же могут вернуться только граждане РА», – отметил представитель компании.
Все граждане, которые уже приобрели авиабилеты на март-апрель, могут заменить свои билеты на авиабилеты указанных рейсов без дополнительного штрафа. Продажа авиабилетов будет осуществляться исключительно на официальном сайте авиакомпании.
В случае продления чрезвычайного положения или наличия условий обязательной изоляции, рейс будет осуществляться только по согласованию с министерством иностранных дел РА. В Армении режим ЧП продлится до 14 мая.