«Արսենալի» մարզիչը պատրաստ է Հենրիխ Մխիթարյանին և նրա մի քանի թիմակիցների վաճառել իր բարեփոխումների բյուջեն մեծացնելու նպատակով։ Այս մասին հայտնում է The Daily Mail-ը։
Պոտենցիալ հեռացողների թվում են նաև Հեկտոր Բելերինը, Ալեքսանդր Լակազետը, Սոկրատիսը, Մատեո Գուվենուզին, Լուկաս Տորեյրան, Սեադ Կոլասինակը, Շկոդրան Մուստաֆին և Ռոբ Հոլդինգը:
Իտալական «Ռոման» վարձակալում է Հենրիխ Մխիթարյանին «Արսենալից»։ Ֆուտբոլիստի տրանսֆերի իրավունքը պատկանում է անգլիական ակումբին։
Հուլիսին հայտարարվեց, որ Մխիթարյանը կշարունակի հանդես գալ «Ռոմայի» կազմում մինչև 2021 թվականը։ Նա վարձակալվել էր 2019-ի սեպտեմբերին։

Arsenal are ready to cash in on several first-team stars to raise funds for Mikel Arteta's rebuild, The Daily Mail reports citing sources.
According to the publication, Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan and wight other players are in the shop window.
It was reported in early July that AS Roma reached a “preliminary agreement” to extend Mkhitaryan’s loan deal from Arsenal until the end of next season.
Mkhitaryan, 31, joined the Italians at the start of the season after 18 months at Premier League club Arsenal.
Hector Bellerin, Alexandre Lacazette, Sokratis, Matteo Guendouzi, Lucas Torreira, Sead Kolasinac, Shkodran Mustafi and Rob Holding are also on the long list of potential departures.